Współpraca z zagranicą
Logo szkoly

Współpraca z zagranicą

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

4

W poniedziałek, 21 maja 2018 r., gościliśmy w naszej szkole naszych przyjaciół - grupę uczniów i nauczycieli wraz z Panią Dyrektor Iloną Hojna ze szkoły partnerskiej Plotiste z Hradec Kralove w Czechach. SPOTKANIE Z HISTORIĄ w ramach kontynuacji projektu "Kultura łączy narody" rozpoczęło się od uroczystego powitania przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Miało ono na celu, oprócz zacieśnienia przyjaźni, bliższe poznanie jednej z największych atrakcji turystycznych Wałbrzycha, jaką jest Zamek Książ. Z tej okazji uczniowie z Czech i z Polski przygotowali wystawę prac pt. "Zamki i pałace Czech i Polski", która odbyła się na holu szkoły.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z HISTORIĄ

WIZYTA W HRADEC KRALOVE

Hradec 2017 5

W dniu 6 października 2017 r. uczniowie klas VII uczestniczyli w turnieju Kin-Ball'a organizowanym w czeskim Hradec Kralove w ramach kontynuacji projektu Sport bez Granic. Imprezie patronował Urząd Miasta Wałbrzycha przy współpracy z Magistratem Hradec Kralove.

Młodzież miała okazję spotkać się z rówieśnikami zarówno z Czech jak i z Polski podczas rywalizacji sportowej. Sześć drużyn ze szkół wałbrzyskich zmierzyło się z sześcioma drużynami czeskimi na parkiecie szkoły Stefcova. Intencją organizatorów, oprócz wyłonienia zwycięzców, było stworzenie szansy do lepszego poznania się młodzieży polskiej i czeskiej oraz podtrzymania współpracy miast partnerskich. 

Czytaj więcej: WIZYTA W HRADEC KRALOVE

UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

W ostatni wrześniowy weekend br. na zaproszenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi do Wałbrzycha przybyła grupa 14 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Freiberga. Młodzież z OS „Clara Zetkin” odwiedziła nasze miasto po raz trzeci. Również gimnazjaliści z ZSzOI raz w roku wyjeżdżają do Freiberga na spotkanie ze swoimi niemieckimi rówieśnikami.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA

logo pnwm

20170408 111911 002

Górnictwo i rzemiosło w regionie Freiberg - pod takim hasłem odbyło sie kolejne spotkanie uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum z młodzieżą i gronem pedagogicznym zaprztyjaźnionej szkoły "Clara Zetkin" Schule we Freibergu.

Czytaj więcej: KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis