Współpraca z zagranicą
Logo szkoly

Współpraca z zagranicą

KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA

logo pnwm

20170408 111911 002

Górnictwo i rzemiosło w regionie Freiberg - pod takim hasłem odbyło sie kolejne spotkanie uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum z młodzieżą i gronem pedagogicznym zaprztyjaźnionej szkoły "Clara Zetkin" Schule we Freibergu.

Czytaj więcej: KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA

UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

W ostatni wrześniowy weekend br. na zaproszenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi do Wałbrzycha przybyła grupa 14 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Freiberga. Młodzież z OS „Clara Zetkin” odwiedziła nasze miasto po raz trzeci. Również gimnazjaliści z ZSzOI raz w roku wyjeżdżają do Freiberga na spotkanie ze swoimi niemieckimi rówieśnikami.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

SPOTKANIE W HRADEC KRALOVE

PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIE

W HRADEC KRALOVE

7 października grupa uczniów klas II naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu szkół z Polski i Czech współpracujących w latach 2012-2013 w ramach projektów miast partnerskich Wałbrzycha i Hradec Kralove „Kultura łączy narody” oraz „Sport bez granic”.

Październikowe spotkanie miało na celu podtrzymanie wzajemnych kontaktów szkół poprzez uczestnictwo w zorganizowanych przez czeskie palcówki zajęciach sportowych i edukacyjno-kulturalnych. Grupa sportowa miała okazję rozegrać turniej floorballa i kinballa, zaś grupa artystyczna uczestniczyła w warsztatach wytwarzania ozdób z drutu                w profesjonalnej pracowni-dekoratorni hradec-kiej szkoły podstawowej Plotiste.

Po południu młodzież integrowała się podczas wspólnej zabawy w rodzinnym parku zabaw „Tongo”. Mieliśmy także okazję podziwiać przepiękny zabytek hradeckiej starówki – świeżo odnowioną Białą Wieżę, a z jej szczytu panoramę miasta.

Jak zwykle urzekła nas gościnność gospodarzy i oryginalne pomysły na wspólne spędzenie czasu. Na szczególną uwagę zasługuje atmosfera spotkania pełnego poczucia humoru, świetnej zabawy oraz dzielnych zmagań językowych.

Z niecierpliwością myślimy o kolejnych spotkaniach, dających możliwość rozwijania naszej współpracy i pogłębiania przyjacielskich kontaktów między uczniami i nauczycielami naszych szkół.

Freiberg 2016

Kolejny projekt wymiany uczniów zakończony sukcesem

20160414 185854 1

W miniony weekend 14 osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Freiberga na zaproszenie tamtejszej szkoły partnerskiej OS "Clara Zetkin". Gospodarze przygotowali dla swoich polskich kolegów program obfitujący w atrakcje, które sprawiły im dużą radość i które - jak twierdzą - na długo zachowają w pamięci. 

Czytaj więcej: Freiberg 2016

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis