Współpraca z zagranicą
Logo szkoly

Współpraca z zagranicą

WIZYTA W HRADEC KRALOVE

Hradec 2017 5

W dniu 6 października 2017 r. uczniowie klas VII uczestniczyli w turnieju Kin-Ball'a organizowanym w czeskim Hradec Kralove w ramach kontynuacji projektu Sport bez Granic. Imprezie patronował Urząd Miasta Wałbrzycha przy współpracy z Magistratem Hradec Kralove.

Młodzież miała okazję spotkać się z rówieśnikami zarówno z Czech jak i z Polski podczas rywalizacji sportowej. Sześć drużyn ze szkół wałbrzyskich zmierzyło się z sześcioma drużynami czeskimi na parkiecie szkoły Stefcova. Intencją organizatorów, oprócz wyłonienia zwycięzców, było stworzenie szansy do lepszego poznania się młodzieży polskiej i czeskiej oraz podtrzymania współpracy miast partnerskich. 

Czytaj więcej: WIZYTA W HRADEC KRALOVE

KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA

logo pnwm

20170408 111911 002

Górnictwo i rzemiosło w regionie Freiberg - pod takim hasłem odbyło sie kolejne spotkanie uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum z młodzieżą i gronem pedagogicznym zaprztyjaźnionej szkoły "Clara Zetkin" Schule we Freibergu.

Czytaj więcej: KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA

Freiberg 2016

Kolejny projekt wymiany uczniów zakończony sukcesem

20160414 185854 1

W miniony weekend 14 osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Freiberga na zaproszenie tamtejszej szkoły partnerskiej OS "Clara Zetkin". Gospodarze przygotowali dla swoich polskich kolegów program obfitujący w atrakcje, które sprawiły im dużą radość i które - jak twierdzą - na długo zachowają w pamięci. 

Czytaj więcej: Freiberg 2016

UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

W ostatni wrześniowy weekend br. na zaproszenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi do Wałbrzycha przybyła grupa 14 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Freiberga. Młodzież z OS „Clara Zetkin” odwiedziła nasze miasto po raz trzeci. Również gimnazjaliści z ZSzOI raz w roku wyjeżdżają do Freiberga na spotkanie ze swoimi niemieckimi rówieśnikami.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis