Lekkoatletyka
Logo szkoly

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

W Mistrzostwach Polski U18 w lekkiej atletyce nasi absolwenci zdobyli dwa medale. Zawody odbywały się w dniach 10 – 12.07.2019 w Poznaniu. Jakub Kanik zajął I miejsce w pchnięciu kulą 5kg. Wynikiem 17.52m ustanowił rekord życiowy i rekord klubu w tej kategorii wiekowej. Ada Polerowicz zajęła II miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.56 (eliminacje 5.59 i rekord życiowy). Pobiła też 31-letni rekord klubu we wszystkich kategoriach w biegu na 100m. 12.21s to bardzo dobry wynik. Gratuluję.

Hanna Kotynia

nasi medalici
ada dekoracja skoku w dal
kula

POTRÓJNE ZŁOTO DLA SP 26 W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

klasy I7.06.2018 na obiekcie sportowym naszej szkoły do rywalizacji sportowej stanęły dzieci z wałbrzyskich szkół podstawowych. dzieci z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych rywalizowały ze sobą w trójboju. Jest to dyscyplina na którą składają się trzy konkurencje( bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal).

BIEGI PRZEŁAJOWE

przełaje cała grupa

W środę, 30.03.2018, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegach przełajowych o puchar Dyrektora IV L.O. Chociaż było bardzo gorąco, dzieci startowały z dużym zaangażowaniem. W końcowej klasyfikacji zajęły II miejsce drużynowo w kategorii klas I-IV i V-VI. Najlepiej wypadli:

Klaudia Owcarz – II miejsce

Kamil Chadzikonstandinu – III miejsce

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Hanna Kotynia

a

GRUPA LDK Z PODZAMCZA W CHORZOWIE

reprezentacja LDK przed stadionem
W piątek, 8.06.2018, dzieci z programu Lekkoatletyka Dla Każdego wybrały się do Chorzowa. Celem wyjazdu był udział w Memoriale Janusza Kusocińskiego. Zawody odbyły się na Stadionie Śląskim. Chociaż dzieci były tam tylko w roli kibiców to wrażenia były niesamowite. Spotkanie z najlepszymi zawodnikami na świecie, oglądanie ich startów, dopingowanie do osiągania jak najlepszych wyników to przeżycia, które na długo pozostaną w ich pamięci. Zachęcą je również do osiągania coraz lepszych wyników sportowych.