Bieżąca działalność
Logo szkoly

Bieżąca działalność

! 2017

W 2017 roku realizowane są następujące przedsięwzięcia:

1. KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI „ŚWIAT BEZ BARIER” - zadanie publiczne dofinansowane przez Gminę Wałbrzych. Konkurs Plastyczno - Literacki „Świat bez barier” jest pomysłem na integrację osób z niepełnosprawnością i pełnosprawnych poprzez udział w konkursie oraz trzydniowej imprezie podsumowującej konkurs. Tegoroczny konkurs organizowany jest pod hasłem: „Dmuchawce, latawce, wiatr”. Celem konkursu jest propagowanie twórczości artystycznej, rozbudzanie talentów, tworzenie warunków do publicznych kontaktów, umożliwienie twórcom nieprofesjonalnym konfrontacji własnych dokonań, poszukiwań artystycznych i literackich, wyszukiwanie twórców szczególnie uzdolnionych.

2. DNI INTEGRACJI - zadanie publiczne dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. Celem projektu jest integracja dzieci z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi w warunkach innych niż codzienność szkolna. W ramach Dni Integracji zamierzamy zorganizować następujące imprezy:
• Turniej Integracyjny „Pokonaj swoje obawy i dziel się sobą z innymi” dla uczniów szkoły podstawowej i dla uczniów gimnazjum
• Integracyjny Turniej Szachowy
• Warsztaty dla uczniów z niepełnosprawnością (np.: aerobik, zumba, elementy języka migowego, alfabet Braille’a, warsztaty teatralne)
• Międzyszkolny Turniej Sportowy
Włączymy się również w organizację festynu rodzinnego.

3. SZKOŁA POD DRZEWAMI (3 edycja) - zadanie publiczne dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. Zadanie jest pomysłem na naukę w terenie. „Szkoła pod drzewami” daje możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej w ławkach szkolnych. Planujemy zorganizować cykl wycieczek dydaktyczno-krajoznawczych dla młodzieży, uwzględniając również osoby z niepełnosprawnością, do następujących miejsc. Chcemy w tym roku poznać inne miejsca niż w roku ubiegłym i swoim zasięgiem objąć kolejną grupę młodzieży.

4. FITNESSOWY RAJ - zwycięstwo w konkursie Tesco "Decydujesz, pomagamy". Dzięki temu powstanie specjalna sala treningowa w siedzibie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Uzyskana nagroda przeznaczona jest na zakup sprzętu sportowego (orbitrek, rowerek stacjonarny, bieżnia elektryczna, trener równowagi, przybory do ćwiczeń z obciążeniem).

5. ZIELONA SZKOŁA - wyjazd uczniów do Jarosławca. Jest to tradycyjny tygodniowy pobyt dzieci i młodzieży nad morzem. Daje możliwość pełnej integracji dzieci z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi w warunkach innych niż codzienność szkolna. Jest to nie tylko czas nauki, ale przede wszystkim okazja wspaniałej zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu.

BAL PEŁEN RADOŚCI

bal integracyjny2 2016

W piątek 29 stycznia w naszej szkole odbył się IV Bal Integracyjny. Przez kilka godzin wspólnie bawili się uczniowie naszej placówki oraz zaproszeni goscie. ag

http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,30856

https://www.facebook.com/pg9wolontariat/

Czytaj więcej: BAL PEŁEN RADOŚCI

DNI INTEGRACJI 2016

dni 2016

W ramach Dni Integracji 8.12.2016r odbył się Turniej Integracyjny pod hasłem "Pokonaj swoje obawy i dziel się sobą z innymi” dla uczniów integracyjnych klas gimnazjalnych. Turniej jest imprezą organizowaną od wielu lat w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy wsparciu Stowarzyszenia Bez Barier.

Czytaj więcej: DNI INTEGRACJI 2016

BĘDZIE MAŁPI GAJ

P3101211

Tak wygląda plac przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na Podzamczu, na którym już niebawem powstanie Małpi Gaj - projekt dofinansowany ze środków Funduszu Toyoty.
Projekt Stowarzyszenia Bez Barier pod hasłem MAŁPI GAJ zdobył II miejsce w ramach konkursu Toyoty "Dobre pomysły zmieniają świat". Uzyskana dotacja w wysokości 14.000zł jest największa sposród wszystkich wnioskowanych projektów. Małpi gaj będzie służył: społeczności szkolnej - Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - oraz lokalnej społeczności osiedla, w którym znajduje się szkoła. Zagosopdarowany zostanie zielony teren szkoły, na którym będą mogły odbywać się zajęcia lekcyjne, zajęcia pozalekcyjne, konkursy szkolne, miejskie, pikniki promujące zdrowie sprzyjające rozwojowi aktywności lokalnej mieszkańców. Małpi gaj umożliwi młodszym dzieciom, młodzieży oraz dorosłym spędzanie wolnego czasu w formie aktywnego wypoczynku w warunkach środowiska przyrodniczego, z dala od zgiełku i zanieczyszczeń powietrza. Prezentację multimedialną i projekt zagospodarowania przestrzennego MAŁPI GAJ można zobaczyć na stronie Fundacji Edukacji Europejskiej. Autorkami projektu są: pani Dorota Turzańska i pani Alicja Garwol. ag

http://www.fee.pl/fundusz-toyoty/2652-Malpi-Gaj-na-Podzamczu---stan-wyjsciowy.html 

http://www.edu.walbrzych.eu

http://www.zielonywalbrzych.pl/?id=284

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis