SPOTKANIE Z HISTORIĄ
Logo szkoly

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

4

W poniedziałek, 21 maja 2018 r., gościliśmy w naszej szkole naszych przyjaciół - grupę uczniów i nauczycieli wraz z Panią Dyrektor Iloną Hojna ze szkoły partnerskiej Plotiste z Hradec Kralove w Czechach. SPOTKANIE Z HISTORIĄ w ramach kontynuacji projektu "Kultura łączy narody" rozpoczęło się od uroczystego powitania przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Miało ono na celu, oprócz zacieśnienia przyjaźni, bliższe poznanie jednej z największych atrakcji turystycznych Wałbrzycha, jaką jest Zamek Książ. Z tej okazji uczniowie z Czech i z Polski przygotowali wystawę prac pt. "Zamki i pałace Czech i Polski", która odbyła się na holu szkoły.

SH 1

 

SH11

Po sodkim poczęstunku przygotownym przez naszych uczniów, wspólnie obejrzeliśmy prezentację ilustrującą historię Zamku Książ i jego mieszkańców, po czym wspólnie udaliśmy się na spacer do zamku. Podczas wędrówki młodzież z entuzjazmem rozwiązywała zagadki związane z historią Zamku Książ, a podczas zwiedzania wykazała się dużą wiedzą i zainteresowaniem. 

SH2

Zwiedzanie zamku dodatkowo uatrakcyjniły walory przyrodnicze okolicy, które o tej porze roku przyiągają miłośników kwiatów z całego świata.

SH9

Po powrocie do szkoły goście udali się na obiad, po czym pełni wrażeń odjechali do domu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Biuru Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Wałbrzycha za przekazanie środków finansowych na realizację projektu oraz życzliwe wsparcie naszych działań. 

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis