KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA
Logo szkoly

KOLEJNY WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM DO FREIBERGA

logo pnwm

20170408 111911 002

Górnictwo i rzemiosło w regionie Freiberg - pod takim hasłem odbyło sie kolejne spotkanie uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum z młodzieżą i gronem pedagogicznym zaprztyjaźnionej szkoły "Clara Zetkin" Schule we Freibergu.

Czternastu uczniów z klas drugich gimnazjum odwiedziło niemieckie miasto partnerskie Wałbrzycha. W programie spotkania zanlazły się m.in. warsztaty rzeźbiarskie, wycieczka do nieczynnej od lat kopalni srebra Reiche Zeche, muzeum i placówki szkoleniowej tamtejszej Akademii Górniczej, zajęcia na kręgielni i w aquaparku oraz obowiązkowe zajęcia lekcyjne w szkole. Z dużą radością młodzież z Wałbrzycha przyjęła naukę Cup-songu dla niektórych od dawna znaną im zabawę. Wieczorem odbył się kurs popularnych tańców towarzyskich, a uczniowie naszej szkoły nauczyli rowieśników z Niemiec popularnej u nas 'belgijki'.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było kolejna okazją do poznania kultury i zwyczajów naszych zachodnich sąsiadów. Nastepne spotkanie odbędzie się w Wałbrzychu jesienią i będzie miało charakter turystyczny. (UW)

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu i środków własnych uczestników.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis