List otwarty nauczycieli do Rodziców i Uczniów

strajk

List otwarty nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu do Rodziców i Uczniów

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice,

Kochani Uczniowie

Mija kolejny dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Chcemy podzielić się z Państwem naszymi refleksjami na temat zaistniałej sytuacji. Nie mamy wątpliwości, że jest to trudny czas nie tylko dla nas, ale także, a może przede wszystkim, dla Państwa i dla Was drodzy Uczniowie. Z całą mocą pragniemy podkreślić, że nasz strajk podyktowany jest nie tylko żądaniami płacowymi, ale w takim samym stopniu - walką o lepszą edukację. Współczesna szkoła od lat jest zaniedbywana, niedofinansowana, a podstawy programowe przeładowane niepotrzebnymi treściami. Obecny system nauczania zaproponowany przez Minister Edukacji nie skupia się na kształceniu umiejętności, a na odtwarzaniu treści. Archaiczna edukacja nie nadąża za zmieniającym się światem. Państwa dzieci powinny umieć interpretować, argumentować, wnioskować, krytycznie i twórczo myśleć. A zatem walczymy nie tylko o swoją godność, ale przede wszystkim o dobro obecnych i przyszłych pokoleń.

Dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie, zrozumienie i życzliwość.

Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu

ZIELONA SZKOŁA

Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu na zieloną szkołę

PONIEDZIAŁEK 6 MAJA