REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

IMG 20181109 110807

W piątek o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele śpiewali hymn! Akcja "Rekord dla Niepodległej" odbyła się  9 listopada 2018 r. Ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce oraz ponad 90 szkołach polonijnych z całego świata zgłosiło się do udziału w biciu rekordu i odśpiewania wspólnie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

„Rekord dla Niepodległej” to akcja Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.ag

Uczniowie z Freiberga z kolejną wizytą w Wałbrzychu

img 20180929 160644

Od roku 2003 nasza szkoła realizuje wspólne projekty z miastem partnerskim Freiberg, organizując nie tylko spotkania ze szkołami partnerskimi (najpierw Albert - Schweizer - Schule, obecnie OS "Clara Zetkin"), lecz również zielone szkoły, turnieje szachowe i pływackie, Dni Żydowskie, warsztaty fotograficzne, spotkania dyrektorów i pedagogów. Każdy projekt/spotkanie owocuje wymiernymi korzyściami dla obu stron: uczniowie poznają realia życia szkolnego swoich partnerów i formy spędzania przez nich czasu wolnego, nauczyciele wymieniają się swoimi doświadczeniami w pracy pedagogów i opiekunów realizowanych przez siebie projektów. Wspólna zabawa bardzo zbliża i młodzież i dorosłych, a wycieczki i wspólne zajęcia dydaktyczne pozwalają na poznawanie kraju partnera i panujących w nim realiów społecznych. Spotkania te finansują urzędy miast Freiberga i Wałbrzycha oraz Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży ze środków przekazanych przez rządy Polski i Niemiec.

1368520705 logo pnwm dopisek poziom cmyk

Czytaj więcej: Uczniowie z Freiberga z kolejną wizytą w Wałbrzychu

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

IMG 20181023 11334323 października w Multimedialnej Filii Bibliotecznej (Podzamcze) odbył się Finał III edycji Konkursu Międzyszkolnego „Mistrz Pięknego Czytania”.

Naszą szkołę reprezentowały:

Julia Kępińska 4g

Julia Drajkowska 5d

Dominika Relich 5e

Damara Sroka 7a

Karolina Stefańska 7a

Wszystkie uczestniczki czytały fragmenty dzieł Adama Mickiewicza.

W swoich kateqoriach wiekowych I miejsce zdobyły: Dagmara Sroka 7a oraz Dominika Relich 5e. Gratulujemy.

AG