Działalność na rzecz uczniów niepełnosprawnych
Logo szkoly

Działalność na rzecz uczniów niepełnosprawnych

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KLUBU KIBICÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dnia 15 grudnia 2016 roku młodzież klas gimnazjalnych uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez pana Pawła Parusa i panią Magdę Orłoś w ramach kolejnej edycji projektu "Razem w pełni sprawni" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Fundacji "Promyk słońca". Zajęcia te miały na celu przełamywanie stereotypów wobec osób niepełnosprawnych i budowanie ich pozytywnego wizerunku w społeczeństwie. UW

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KLUBU KIBICÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DNI INTEGRACJI 2016

W ramach Dni Integracji 8.12.2016r odbył się Turniej Integracyjny pod hasłem "Pokonaj swoje obawy i dziel się sobą z innymi” dla uczniów integracyjnych klas gimnazjalnych. Turniej jest imprezą organizowaną od wielu lat w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy wsparciu Stowarzyszenia Bez Barier.
Głównym celem turnieju jest wyłonienie najbardziej zintegrowanej klasy. Chodzi tu nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o szeroko pojętą integrację uczniów w pełni sprawnych i tych, których los nie obdarzył na równi z innymi zdrowiem i sprawnością fizyczną. Celem turnieju jest kształtowanie postaw nacechowanych otwartością, empatią, akceptacją i tolerancją, uwrażliwianie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka w społeczeństwie, w którym każdy z nas jest inny, lecz posiada takie same prawa i obowiązki i uświadamianie jej, że również osoby z niepełnosprawnością mogą być wyjątkowe z uwagi na swoje talenty, umiejętność dzielenia się sobą z innymi i wspierania ich w potrzebie. Poszczególne zespoły klasowe wspólnie z wychowawcami przygotowały gry i zabawy integrujące nie tylko uczniów każdej klasy z osobna, ale całej społeczności uczniowskiej.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy muzyczno – taneczne, w których chętnie uczestniczyli wszyscy obecni uczniowie. Szczególnym punktem programu była prezentacja talentów uczniów z niepełnosprawnością przy ogromnym wsparciu kolegów i koleżanek z klasy.
Tytuł najbardziej zintegrowanej klasy uzyskała klasa II a.
Po raz kolejny uczestnikom turnieju udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, porwać do wspólnej zabawy najbardziej nieśmiałych, cieszyć się byciem ze sobą i udowodnić, że „między nami żadnych barier nie ma”.

TURNIEJ INTEGRACYJNY - TAŃCZYMY ZUMBĘ

20161212 110351

 12 grudnia 2016 odbyła się w naszej szkole kolejna impreza zorganizowana w ramach Dni Integracji. Uczniowie klas integracyjnych szkoły podstawowej bawili się przy muzyce, tańcząc zumbę. Była to kolejna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania się, pokonywania barier i własnych słabości, a także spontanicznej pomocy koleżeńskiej. 

Zajęcia poprowadziła w naszej szkole po raz drugi Pani Kamila Jakubiuk, właścicielka Fun Fitness, której serdecznie dziękujemy. UW

Czytaj więcej: TURNIEJ INTEGRACYJNY - TAŃCZYMY ZUMBĘ

Magia teatru

img 20161212 100956

Teatr Dramatyczny im. J.Szaniawskiego w Wałbrzychu po raz kolejny gościł naszych uczniów. Tym razem nie jako widzów, lecz uczestników arcyciekawych warsztatów teatralnych poprowadzonych przez Panią Dorotę Kowalkowską . Udział uczniów i wolontariuszy  w zajęciach jest sposobem na kształcenie ich zainteresowań, zamiłowań i trwałego zapotrzebowania na kontakt ze sztuką. Celem warsztatów jest również rozbudzanie poprzez wspólną zabawę i pracę tego, co jest indywidualne, niepowtarzalne w każdym dziecku, ukazywać dobre strony jego osobowości.

Czytaj więcej: Magia teatru

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis