Pływanie
Logo szkoly

Pływanie

VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie

naglowek 

        

 

 

VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie Puchar Klubu Kibica

  

W sobotę 26 kwietnia 2014 r na pływalni w Świebodzicach odbyły się już po raz 6 Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie.

Uroczyście otwierając tegoroczną edycję dr Łukasz Kwadrans, Przewodniczący Rady Miasta, życzył wszystkim znakomitej atmosfery i sportowej rywalizacji w duchu fair play.Na pływalni Ośrodka Sportowo- Rekreacyjnego rywalizowali ze sobą zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych. Wszystkie starty budziły wiele emocji.

Uwagę nie tylko kibiców, ale również zawodników przykuły starty najmłodszych, którą dopingowali licznie przybyli rodzice oraz najstarsza grupa zawodników, w której swoje umiejętności pokazywali aktualni(z 2014 r) medaliści i finaliści rocznikowych Zimowych Mistrzostw Polski -Dominika Sztandera, 1997,Juvenia Wrocław(złoto 50m st. klasycznym 31.17,złoto 100m st. klasycznym 1:07.75,srebro 200m st. klasycznym 2:32.11,srebro 50m st. dowolnym 25.65,brąz 50m st. motylkowym 28.24,brąz 100m st. zmiennym 1:04.66), Robert Kusto, 1998, Orka Lubań(brąz 50m st. dowolnym 23.70),Kacper Dereń, 1998, 9 Dzierżoniów(brąz 200m st. dowolnym 1:53.20,srebro 400m st. dowolnym 3:59.00,brąz 1500m st. dowolnym 15:44.84),Jan Luigi Andreose, 1998, AZS AWF WROCŁAW(srebro 50m st. motylkowym 25.26),Rafał Kusto, 1999, Orka Lubań (złoto 50m st. klasycznym 30.10,złoto 100m st. klasycznym 1:04.62,złoto 200m st. klasycznym 2:20.74),Weronika Górecka, 2000, Juvenia Wrocław(srebro 50m st. grzbietowym 30.40,srebro 100m st. grzbietowym 1:04.41, złoto 200m st. grzbietowym 2:18.67,brąz 50m st. motylkowym 29.64 ,srebro 100m st. motylkowym 1:05.41),Filip Woliński, 2003, KS Rekin Świebodzice(1 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci). Ponadto kilkadziesiąt finalistów Zimowych Mistrzostw Polski.

 Jak co roku startowali w nich uczniowie naszej szkoły trenujący pływanie w klubach pływackich Wałbrzycha i Świebodzic.W tym roku w zawodach brały udział 24 kluby z całej Polski, co przełożyło się na bardzo wysoką frekwencję – 400 zawodników.

 Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach pływackich w kategorii mężczyzn i kobiet.

 -50m motylek

-50m, 100mklasyczny

 -50m,100m grzbietowy

 -50m,100m dowolny

 - 100m, 200m zmienny

 - sztafety 4x 50m dowolny.

  Najwięcej medali i I miejsce zdobyli zawodnicy gospodarza KS Rekin Świebodzice -63 medale (26złotych, 22 srebrne i 15 brązowych), II miejsce z 32 medalami Juvenia Wrocław (18 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych), III miejsce to Manta Jelcz- Laskowice- 24 medale (14 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe).

  

Lista zawodników z naszej szkoły i miejsca medalowe(w kategoriach wiekowych)

 

1.Jastrzębska Natalia II 200 zmienny

 2.Nachmann Aleksandra

3.Stawiarz Ada

 4.Raszewski Bartosz

 5.Muzyka Jakub

 6.Zienkowicz Agata III 50m grzbiet

 7.Kamila Świdnicka

 8.Dębski Mateusz

 9.Jastrzębska Natalia

 10.Bińczyk Nikola

 11.Schabowicz Karolina I miejsce sztafeta 4x50 M dowolnym

 12.Muzyka Justyna

 13Dębski Mateusz II 50 klasyczny

 14.Raszewski Bartosz III 200 zmienny

 15.Chmielewski Aleksander II 200 zmienny

 16.Zienkowicz Agata II 100zmienny

  Na zakończenie zawodów emocjonujący wyścig z czasem i innymi zawodnikami czyli sztafety 4x 50 dowolnym.

 Tutaj o medalowe miejsce było bardzo ciężko, na podium stanęła tylko Karolina Schabowicz z klasy VF , która w składzie sztafety KS Rekin zajęła I miejsce.

  

Opiekunowie: Rafał Kwiatkowski, Przemysław Parla

       

Dolnosląska Liga Pływacka II edycja

W sobotę 15.03.2013 ruszyła kolejna juz edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas V. Z naszej szkoły startowała uczennica klasy VF - Karolina Schabowicz.

Startowała w 50m stylem grzbietowym – 44,95 poprzedni najlepszy rezultat 48,86
100m stylem klasycznym – 1:41,92 poprzedni najlepszy rezultat 1:44,01

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Rafał Kwiatkowski

 

MISTRZOSTWA OKRĘGU W NOWEJ RUDZIE

W dniach 13-14 grudnia w Nowej Rudzie odbywały się Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego w Pływaniu.

W zawodach brali udział znani i utytułowani pływacy z całego dolnego Śląska, z takich klubów jak AZS AWF Wrocław, Śląsk Wrocław, Juvenia Wrocław, Koral Wrocław, Rekin Świebodzice, Shark Rudna, Piranie Lubin i wiele innych.

Z naszej szkoły startowała i reprezentowała nas uczennica klasy VF – Karolina Schabowicz

Startowała w następujących konkurencjach:

-50m stylem dowolnym- czas 36,08 (34msc)

- 50m stylem klasycznym – czas 48,28 (30msc)

- 100m stylem klasycznym – czas 1:46,24 (23msc)

- 50m motylkowy – czas czas 44,09 (24msc)

- 100 stylem zmiennym – czas 1:34,97 (21msc)

Są to zawody wysokiej rangi w pływaniu i naprawdę trzeba się starać na treningach, żeby w nich wystartować. Karolina poprawiła znacznie swoje rekordy życiowe i idzie jej coraz lepiej.

Mam nadzieję, że w przyszłości w tego rodzaju zawodach stanie na podium. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Op. Rafał Kwiatkowski

DSC01077

FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ GIMNAZJÓW

1545952 563510620409093 995359162 nbez parli
 
 
17 stycznia 2014 w zawodach strefy wałbrzyskiej gimnazjaliści pływali w sztafetach 10 x 50 metrów stylem dowolnym. Dwie najlepsze drużyny kwalifikowały się do dalszego szczebla rywalizacji.
W kategorii dziewcząt zajęliśmy trzecie miejsce, w kategorii chłopców 5 miejsce
W obu kategoriach najlepiej spisali się uczniowie gimnazjum nr 3 z Dzierżoniowa, wśród chłopców z drugiego miejsca dalej przeszli zawodnicy Gimnazjum 2  Świebodzice.
Finał dolnośląski sztafet pływackich gimnazjalistów odbędzie się 23 stycznia w Lubinie razem z podstawówkami.
Gratulujemy naszym zawodnikom zaciętej walki i życzymy dalszych sukcesów.
 
opiekunowie. Przemysław Parla, Rafał Kwiatkowski
 
 
 
 
Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis