Klasy I-III Gimnazjum
Logo szkoly

Samorząd I-III Gimnazjum

KEN-Tv, czyli ŚWIĘTO PATRONALNE SZKOŁY

KEN 4 2020

W Dzień Komisji Edukacji Narodowej, 14 października, obchodzimy święto patronalne naszej szkoły. Z tej okazji udało nam się, przy pomocy niezawodnego internetu, zorganizować spotkanie okolicznościowe z naszymi nauczycielami oraz kolegami z wszystkich klas. Było to dla nas naprawdę niezwykłe przeżycie, ponieważ z powodu pandemii nie możemy spotykać się w większym gronie, realizując wspólne przedsięwzięcia. "KEN-Tv" wyemitowała pierwszą audycję na żywo, podczas której wzbogaciliśmy naszą wiedzę nt. patrona naszej szkoły - KEN, złożyliśmy życzenia naszym nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, a także wspólnie przygotowaliśmy plakaty prezentujące nasze klasy pt. "TO MY!". Ciekawe były również przeprowadzone wcześniej wywiady z nauczycielami. Spotkanie online okazało się strzałem w dziesiątkę!

Czytaj więcej: KEN-Tv, czyli ŚWIĘTO PATRONALNE SZKOŁY

WYBIERAMY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

wybory 2020 2

12 października 2020 r. odbyły się w naszej szkole, jak zwykle w październiku, wybory do nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Tym razem głosowaliśmy w nieco odmiennej formule, z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, obowiązujących podczas mocno dezorganizującej nasze codzienne życie pandemii. Przewodniczący klas dostarczyli nasze głosy Szkolnej Komisji Wyborczej, a następnie wrzucili je za nas do urny. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim kandydatom, którzy tryskają energią i już dziś zadeklarowali chęć współpracy na rzecz społeczności szkolnej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy oddali głosy w wyborach. Uczmy się korzystać z demokracji!

Czytaj więcej: WYBIERAMY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BEZPIECZNE WAKACJE 2020

Foto wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami… Jak zwykle w tym czasie organizowaliśmy spotkania Samorządu Uczniowskiego podsumowujące naszą całoroczną pracę i przypominaliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku. W tym roku spotkanie live z wiadomych powodów nie jest możliwe, dlatego zachęcamy Was do odwiedzania naszej strony internetowej, na której prezentujemy wszystkie inicjatywy Samorządu i Wolontariatu. Proponujemy również obejrzenie prezentacji Bezpieczne wakacje na wesoło! Warto podzielić się swoją wiedzą z przyjaciółmi, kolegami i koleżankami. Pamiętajcie, że nasze zaangażowanie może czasami uchronić innych przed zagrożeniami. Życzymy Wam zdrowych, bezpiecznych i radosnych WAKACJI!!!

PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.

SSP2020-2

Nowy, jakże dziwny z uwagi na panującą pandemię, rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprzątania świata. Akcję zainaugurowano w roku 1989 w Australii, a Polska przyłączyła się do tego międzynarodowego ruchu, promującego postawy ekologiczne,  w roku 1994. Tegoroczna edycja zachęca nas do zwrócenia szczególnej uwagi na wszechobecny plastik. Postarajmy się wspólnie zrobić wszystko, aby zredukować jego ilość, zastępując go tam, gdzie się da, materiałami bardziej przyjaznymi dla środowiska naturalnego.  

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis