Klasy I-III Gimnazjum
Logo szkoly

Samorząd I-III Gimnazjum

KARTKA Z KALENDARZA

radosny poranek

Zaraz po przejściu w tryb nauczania zdalnego rozpoczęliśmy publikowanie w e-dzienniku kartki z kalendarza, co spotkało się z dużą aprobatą zarówno naszych koleżanek i kolegów, jak również nauczycieli. Prezentujemy najciekawsze wydarzenia historyczne, zachęcamy do oglądania ciekawych filmów, proponujemy różne formy spędzania wolnego czasu, a także dzielimy się naszymi przemyśleniami. A wszystko po to, aby poranek był radosny:)

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - CO NAS, POLAKÓW, ŁĄCZY?

logo -Szkoła do Hymnu

W tym roku świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z wiadomych względów nie było możliwe w tradycyjnej formule, ale znaleźliśmy na to inny sposób!

We wtorek, 10 listopada, o godz. 11.11 w łączności wirtualnej odśpiewaliśmy uroczyście nasz hymn państwowy. Wspólnie z nauczycielami zastanawialiśmy się, co nas, Polaków, łączy. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy czujemy, że jako społeczeństwo jesteśmy mocno podzieleni. Świadomość tego, co nas łączy, z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze wzajemne relacje, a są one podstawą rozwoju naszej Ojczyzny, o której wolność nasi przodkowie toczyli bój przez wiele lat. Zróbmy wszystko, aby tego nie zaprzepaścić!

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - CO NAS, POLAKÓW, ŁĄCZY?

U NAS BYŁ MIKOŁAJ!!!

prezent mikołajowy

Arek z 8a spotkał 6 grudnia świętego Mikołaja, a ten zostawił dla wszystkich uczniów i nauczycieli prezenty... Naprawdę! Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien jak najszybciej zajrzeć do środka! (samequizy.pl/prezent-mikolajkowy/) Ten internet jest niezastąpiony! A pomocnicy św. Mikołaja bezkonkurencyjni!

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis