Klasy I-III Gimnazjum
Logo szkoly

Samorząd I-III Gimnazjum

BEZPIECZNE WAKACJE 2020

Foto wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami… Jak zwykle w tym czasie organizowaliśmy spotkania Samorządu Uczniowskiego podsumowujące naszą całoroczną pracę i przypominaliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku. W tym roku spotkanie live z wiadomych powodów nie jest możliwe, dlatego zachęcamy Was do odwiedzania naszej strony internetowej, na której prezentujemy wszystkie inicjatywy Samorządu i Wolontariatu. Proponujemy również obejrzenie prezentacji Bezpieczne wakacje na wesoło! Warto podzielić się swoją wiedzą z przyjaciółmi, kolegami i koleżankami. Pamiętajcie, że nasze zaangażowanie może czasami uchronić innych przed zagrożeniami. Życzymy Wam zdrowych, bezpiecznych i radosnych WAKACJI!!!

ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH

FOTO

Tegoroczna, czwarta już edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego odbyła się pod hasłem „WOLONTARIAT”. Do ogłoszonego zdalnie szkolnego etapu zgłosiło się siedem osób. W drodze głosowania internetowego uczniowie klas 4-8 wybrali trzy najciekawsze prace: „Moc wolontariatu” Natalii Błaszczak z klasy 5c, „Ja i Ty” Pauliny Dyl z klasy 5e oraz „Pomagamy w czasie COVID-19” Oliviera Łapiaka z klasy 4c. Gratulujemy wszystkim artystom, bo prace były naprawdę piękne!

Czytaj więcej: ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH

PODSUMOWANIE PRAC SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I SZKOLNEGO WOLONTARIATU

ferie

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 udało się nam się zaangażować uczniów całej szkoły w wiele ciekawych przedsięwzięć, podczas których oprócz umiejętności współpracy w grupie mogliśmy również wykazać się kreatywnością i zdolnościami organizacyjnymi. Nasze działania zaprezentowaliśmy koleżankom i kolegom podczas spotkania na holu szkoły w dniu 7 lutego 2020 r. Wszystkim za wszystko dziękujemy!!! Tradycyjnie już przygotowaliśmy prezentację ilustrującą reguły obowiązujące podczas zimowego wypoczynku. Brak śniegu nie oznacza, że nie musimy być ostrożni i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Życzymy Wam miłych ferii!!!

ŻYCIE MŁODYCH OSÓB PODCZAS PANDEMII

SU COVID

Mimo trudnej sytuacji pandemii, zmuszającej dzieci i młodzież do ograniczenia uczestnictwa w ważnych dla nich aktywnościach i pełnego udziału w życiu szkoły udało nam się zrealizować ciekawy projekt, angażując w pracę większą grupę osób. 

W ramach projektu realizowanego we współpracy z KLUBEM SZKÓŁ UNICEF w maju 2020 r. stworzyliśmy wspólnie dokument ilustrujący życie młodych osób w Polsce, w Wałbrzychu, w naszej szkole podczas izolacji społecznej. 

Czytaj więcej: ŻYCIE MŁODYCH OSÓB PODCZAS PANDEMII

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis