UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU
Logo szkoly

UCZNIOWIE Z FREIBERGA Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

W ostatni wrześniowy weekend br. na zaproszenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi do Wałbrzycha przybyła grupa 14 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Freiberga. Młodzież z OS „Clara Zetkin” odwiedziła nasze miasto po raz trzeci. Również gimnazjaliści z ZSzOI raz w roku wyjeżdżają do Freiberga na spotkanie ze swoimi niemieckimi rówieśnikami.

W tegorocznym programie wizyty znalazło się wiele atrakcji, m.in. wspólny powitalny grill przygotowany przez Restaurację „Maria”, udział w warsztatach ceramicznych w Muzeum Porcelany, czy też zajęcia w parku linowym w Jedlinie Zdroju. Jednak spotkania polsko-niemieckie organizowane od kilku lat przez obie szkoły partnerskie to nie tylko rozrywka, lecz również realizacja wspólnego projektu. W ubiegłym roku grupy z obu krajów uczestniczyły w przygotowanych przez uczniów ZSzOI wałbrzyskich grach miejskich, a na wrześniowym spotkaniu odbyły warsztaty teatralne pod kierunkiem polonistki z ZSzOI Sylwii Aftyki – Łody zakończone prezentacją przygotowanego w ich trakcie spektaklu.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis