Aktualności szachowe

Aktualności szachowe

MECZ SZACHOWY NAUCZYCIELE-UCZNIOWIE

W czwartek 6.04.2017 roku w ramach obchodów Dnia Jana Karskiego zorganizowany został w naszej szkole MECZ SZACHOWY NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE.

Mecz rozegrany został na trzech szachownicach. Po stronie reprezentacji uczniów zasiedli: Aleksander Wilk, Zuza Słapek i Szymon Mielczarek. Drużynę nauczycieli reprezentowali: Łukasz Zawadzki, Paweł Jaworek oraz Grzegorz Marszałek.

Tempo gry wynosiło 20 min/zawodnika. Rozegrano po dwie partie na każdej z trzech szachownic. O zwycięstwie nauczycieli nad uczniami  przesądził uzyskany wynik na najsilniejszej szachownicy (I-szej). Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w tej inicjatywie.

(HR)

INDYWIDUALNY SUKCES NASZEGO UCZNIA

W sobotę 13.05.2017 roku uczeń naszej szkoły - Aleksander Wilk wygrał Turniej rozegrany w Ścinawce Średniej (Finał Dolnoślaski LZS w szachach indywidualnych - juniorzy młodsi).

Sukces Olka tym bardziej nas cieszy, ponieważ poprzez uzyskanie dobrego wyniku w turnieju, wypełnił on normę rankingową na II kategorię szachową.

GRATULUJEMY!!!

Wyniki Turnieju

(HR)

VI WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY

W sobotę 25.03.2017 w Zespole Szkół Fundacji w Wałbrzychu odbył się VI Wiosenny Turniej Szachowy. Zawody rozegrane zostałe systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund tempem 30 min/zawodnika. Sędzią głównym był Pan Wiesław Janocha. W turnieju można było uzyskać kategorie szachowe (V i IV katogerię).

Turniej zwyciężył uczeń naszego gimnazjum - Jakub Matyka uzyskując wynik 4,5/5pkt. W kategorii dziewcząt do lat 16 bezkonkurencyjna okazała się nasza uczennica z klasy IIa gimnazjum - Zuza Słapek (3,5/5 pkt).

Z naszej szkoły wystartowało wielu uczniów. Dwójce z nich: Marcelowi Karpińskiemu i Hanie Nukui udało się uzyskać normę na V kategorię szachową. Wszystkim naszym uczniom GRATULUJEMY uzyskanych wyników:) (opiekun uczniów - Hanna Rychlik).

Wyniki Turnieju

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH 2017

We wtorek 28.03.2017 roku odbyły się u nas w szkole kolejne już MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH. Jak co roku, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też została ona zorganizowana na antresoli szkolnej. Wzięło w niej udział ponad 40 uczniów naszej szkoły (SP i Gimnazjum).

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut/zawodnika. Sędzią głównym zawodów był Pan Łukasz Zawadzki.

Mistrzem Szkoły został Jakub Matyka wyprzedzając Aleksandra Wilka punktacją dodatkową (obaj mieli po 6,5 pkta).

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH 2017