MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH 2017
Logo szkoly

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH 2017

 

We wtorek 28.03.2017 roku odbyły się u nas w szkole kolejne już MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH. Jak co roku, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też została ona zorganizowana na antresoli szkolnej. Wzięło w niej udział ponad 40 uczniów naszej szkoły (SP i Gimnazjum).

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut/zawodnika. Sędzią głównym zawodów był Pan Łukasz Zawadzki.

Mistrzem Szkoły został Jakub Matyka wyprzedzając Aleksandra Wilka punktacją dodatkową (obaj mieli po 6,5 pkta).

Bardzo nas cieszy, że w imprezie wzięło udział wielu nowych zawodników. Dla wielu z nich był to pierwszy turniej w życiu. Mamy nadzieję, że rozegrane zawody szkolne rozwiną w naszych uczniach pasję i zamiłowanie do gry jaką są szachy. Liczymy na częstsze starty młodzieży w imprezach szachowych i tym samym podnoszenie swoich umiejętności szachowych.

Idąc za słowami pisarza amerykańskiego O.S. Mardena:"Sukcesy znanych ludzi są proporcjonalne do wysiłku, jaki włożyli w wybraną dziedzinę swojej działalności", życzymy Wam byście nie tracili zapału i wytrwałości w dążeniu do kolejnych sukcesów szachowych. 

WYNIKI TURNIEJU

 

 

WYNIKI W POSZCEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH:

 

Kategoria: Dziewczęta kl. gimnazjalne:

1. Zuzanna Słapek
2. Paulina Nowak
3. Weronika Wall

Kategoria: Dziewczęta kl. 4-6 szkoły podstawowej:

1. Kamila Warzecha
2. Hana Nukui
3. Natalia Jachwan

Kategoria: Dziewczęta kl. 1-3 szkoły podstawowej:

1. Nadia Tomczyk
2. Antonina Kokoszka
3. Maja Matusiewicz

Kategoria: Chłopcy kl. gimnazjalne:

1. Jakub Matyka
2. Aleksander Wilk
3. Alan Maroński

Kategoria: Chłopcy kl. 4-6 szkoły podstawowej:

1. Michał Ignaszak
2. Krzysztof Matyka
3. Maciej Stabrowski

Kategoria: Chłopcy kl. 1-3 szkoły podstawowej:

1. Paweł Jaworek
2. Marcel Karpiński
3. Filip Karpiński

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! (HR)

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis