W gabinecie stomatologicznym
Logo szkoly

W gabinecie stomatologicznym

W styczniu 2013 roku klasy pierwsze odwiedziły Centrum Stomatologiczne OSSOWSCY
przy ul. Senatorskiej w ramach realizacji programu edukacyjnego
MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY.

Wszyscy wiemy jak ważna jest higiena jamy ustnej. Rodzice powinni kontrolować stan uzębienia swoich pociech od najmłodszych lat. To jednak za mało! Wizyta u dentysty jest konieczna. Co zrobić żeby dzieci nie bały sie stomatologa? Przede wszystkim należy tłumaczyć potrzebę wizyt u dentysty i oswajać dzieci z gabinetem dentystycznym. I tak właśnie zrobiliśmy. 

Podczas spotkania ze stomatologiem uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się, kiedy i jak właściwie szczotkować zęby, jak często chodzić do dentysty, które produkty żywieniowe wzmacniają zęby, a których unikać, ponieważ powodują próchnicę i na czym polega lakowanie zębów. Pani stomatolog cierpliwie i fachowo odpowiedziała na wszystkie pytania dzieci, a potem zrobiła przegląd uzębienia jednej z uczennic. Na zakończenie każdy mógł usiąść w fotelu dentystycznym i przekonać się, że nie jest to fotel tortur.Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis