Magia teatru
Logo szkoly

Magia teatru

img 20161212 100956

Teatr Dramatyczny im. J.Szaniawskiego w Wałbrzychu po raz kolejny gościł naszych uczniów. Tym razem nie jako widzów, lecz uczestników arcyciekawych warsztatów teatralnych poprowadzonych przez Panią Dorotę Kowalkowską . Udział uczniów i wolontariuszy  w zajęciach jest sposobem na kształcenie ich zainteresowań, zamiłowań i trwałego zapotrzebowania na kontakt ze sztuką. Celem warsztatów jest również rozbudzanie poprzez wspólną zabawę i pracę tego, co jest indywidualne, niepowtarzalne w każdym dziecku, ukazywać dobre strony jego osobowości.

Praca teatralna integruje różne obszary aktywności młodego człowieka poprzez słowo, gest, ruch, taniec, muzykę, plastykę. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z terminami dotyczącymi teatru i osób w nim pracujących. Pani Dorota, która jest pedagogiem w teatrze, wprowadziła w "magię teatru" w profesjonalny sposób. Ukazała pracę reżysera, umiejętność poruszania się przestrzeni scenicznej oraz bogactwo teatralnej garderoby, itp. Zapoznała również z pracą ekipy technicznej (światła, dźwięki). Uczniowie mieli okazję zaistnieć na scenie, poczuć magiczna atmosferę tego miejsca. Teatr okazał się być miejscem otwartym, ciekawym, poruszającym wyobraźnię i tęsknotę za czymś niezwykłym. Na pewno jeszcze tam wrócimy!

img 20161212 104637

 

img 20161212 104642

img 20161212 104721

img 20161212 111356

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis