SPOTKANIE W HRADEC KRALOVE
Logo szkoly

SPOTKANIE W HRADEC KRALOVE

PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIE

W HRADEC KRALOVE

7 października grupa uczniów klas II naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu szkół z Polski i Czech współpracujących w latach 2012-2013 w ramach projektów miast partnerskich Wałbrzycha i Hradec Kralove „Kultura łączy narody” oraz „Sport bez granic”.

Październikowe spotkanie miało na celu podtrzymanie wzajemnych kontaktów szkół poprzez uczestnictwo w zorganizowanych przez czeskie palcówki zajęciach sportowych i edukacyjno-kulturalnych. Grupa sportowa miała okazję rozegrać turniej floorballa i kinballa, zaś grupa artystyczna uczestniczyła w warsztatach wytwarzania ozdób z drutu                w profesjonalnej pracowni-dekoratorni hradec-kiej szkoły podstawowej Plotiste.

Po południu młodzież integrowała się podczas wspólnej zabawy w rodzinnym parku zabaw „Tongo”. Mieliśmy także okazję podziwiać przepiękny zabytek hradeckiej starówki – świeżo odnowioną Białą Wieżę, a z jej szczytu panoramę miasta.

Jak zwykle urzekła nas gościnność gospodarzy i oryginalne pomysły na wspólne spędzenie czasu. Na szczególną uwagę zasługuje atmosfera spotkania pełnego poczucia humoru, świetnej zabawy oraz dzielnych zmagań językowych.

Z niecierpliwością myślimy o kolejnych spotkaniach, dających możliwość rozwijania naszej współpracy i pogłębiania przyjacielskich kontaktów między uczniami i nauczycielami naszych szkół.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis