BASZTA WYGRYWA W CZECHACH
Logo szkoly

BASZTA WYGRYWA W CZECHACH

01 640x417

Sobotę 11 lutego młodzi piłkarze UKS Baszta Wałbrzych spędzili za naszą południową granicą na turnieju piłkarskim O Puchar Miasta Bromova. W poszczególnych meczach nasi zawodnicy odnieśli wysokie i przekonywujące zwycięstwa co nie mówi całej prawdy o przebiegu turnieju. Dzieci i młodzież w Czechach grają piłkę bardzo szybką i agresywną co stanowiło pewną trudność dla zawodników UKS Baszta. Wiele z tych zagrań w Polsce jest odgwizdywana jako gra faul. Pomimo tych trudności zawodnicy Baszty z rocznika 2005 odnieśli końcowy triumf w turnieju szybko dostosowując się do panujących warunków gry. Przed ostatnim spotkaniem graliśmy z gospodarzami turnieju, którym do końcowego sukcesu wystarczał remis, jednak po bardzo emocjonującym spotkaniu wygraliśmy 4:0. Kolejnym powodem do satysfakcji jest fakt, że drużynę UKS Baszta tworzyli chłopcy z rocznika 2006 a jedynym przedstawicielem rocznika 2005 był Oktawian Greiner.

 
Rezultaty Baszty
Baszta Wałbrzych – Jaromer 3:1
Baszta Wałbrzych – Police nad Metuji 4:1
Baszta Wałbrzych – Cerveny Kostelec 3:1
Baszta Wałbrzych – Broumov Niebieski 7:1
Baszta Wałbrzych – Bromov Biały 4:0
Królem strzelców turnieju został Adam Czornij, a najlepszym zawodnikiem Oktawian Greiner obaj Baszta Wałbrzych.
Skład Baszty
Krzysztof Jowik, Tymoteusz Śliwakowski, Oktawian Greiner, Szymon Marczuk, Adam Czornij, Bartosz Brzuzy, Mateusz Sławiński, Oskar Sudora, Radosław Juś
Trener Marek Figurski, menager Jan Walczak.
Organizatorem turnieju był klub Slovan Broumow.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis