ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI -„ŻYWA LEKCJA HISTORII”
Logo szkoly

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI -„ŻYWA LEKCJA HISTORII”

Apel 1

W poniedziałek, tj. 14 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 98 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W czasie uroczystości uczniowie szkoły podstawowej recytowali podniosłe patriotyczne wiersze, przeplatane wystąpieniami naszych wspaniałych chórzystów, z ust których pobrzmiewały chwytające za serce piękne patriotyczne pieśni.

Występ poetycko – muzyczny został wzbogacony wystąpieniem ucznia klasy Ia gimnazjum – Łukasza Kowalskiego, który przedstawił zgromadzonej publiczności nagrodzoną w ogólnopolskim konkursie - prezentacją multimedialną ukazującą różne oblicza patriotyzmu. W czasie apelu podziwialiśmy również brawurowy występ Krzysztofa Jankowskiego – ucznia klasy IIIa gimnazjum, który w fenomenalny sposób zaprezentował słynną mickiewiczowską „Redutę Ordona”. 

Organizatorzy dbając o to, aby zainteresować uczniów tematyką patriotyzmu zaprosili w tym roku gości, dzięki którym w czasie przygotowanej uroczystości nastąpiła „żywa lekcja historii”. Zaproszonymi gośćmi byli Pan Zdzisław Roczniak – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych oraz Pan Jan Kotlarz – członek Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956, tzw. Jaworzniak.

Apel 3

Zaproszeni goście opowiadali o tym, czym jest dla nich niepodległość i patriotyzm, wspominali minione trudne chwile zaciętej walki o Ojczyznę oraz odpowiadali na liczne pytania naszej publiczności. Spotkanie z zaproszonymi gośćmi poprowadził absolwent naszej szkoły Pan Przemysław Mandela, za co serdecznie dziękujemy.
W przygotowanej uroczystości brały udział delegacje klasowe szkoły podstawowej oraz gimnazjum, nie zabrakło również czynnego udziału naszych zuchów i harcerzy.

Apel 4
Występ poetycko – muzyczny przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli: Pani Elżbiety Domagały, Pani Agnieszki Skiruchy, Pani Renaty Staniec oraz Pana Grzegorza Marszałka. R.S. 

ag

Apel 2 Apel 5 Apel 2

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis