ZDOBYLI MIECZ CHROBREGO

ZDOBYLI MIECZ CHROBREGO

mieczW czwartek, 22.02. w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu odbył się XIII wojewódzki konkurs historyczny "O miecz Bolesława Chrobrego".

Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów z klasy IIIa gimnazjum w składzie Julia Godzisz, Milena Blitek, Hanna Lupierz i Aleksander Wilk, którego opiekunem był nauczyciel historii Grzegorz Marszałek.
W ramach zmagań konkursowych młodzi historycy musieli nakręcić film o koronacji Bolesława Chrobrego, narysować karykaturę pierwszego króla Polski, zmierzyć się z testem historycznym z zakresu historii Polski pierwszych Piastów oraz upiec, zaprezentować i podać do degustacji ciastko Bolesława Chrobrego.
Z wielką radością informujemy, że odnieśliśmy sukces w tym wymagającym konkursie.
Aleksander Wilk otrzymał wyróżnienie za najlepiej napisany test.
Hanię Lupierz, Julię Godzisz i Milenę Blitek wyróżniono za nakręcony film.
Ponadto wysokie noty za upieczone ciastko(Julia, Milena) oraz karykaturę Chrobrego (Milena) zdecydowały, że w klasyfikacji generalnej nasz zespół zajął
I MIEJSCE i otrzymał nagrodę główną- tytułowy MIECZ BOLESŁAWA CHROBREGO.

Laureatom oraz ich opiekunowi serdeczni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. GM

ag