SPORT BEZ GRANIC

SPORT BEZ GRANIC

„SPORT BEZ GRANIC”

Uczniowie gimnazjum wezmą udział w polsko – czeskim projekcie miast partnerskich Hradec Kralove i Wałbrzych.

Pracownicy urzędów miejskich w Wałbrzychu i w Hradcu Králové po raz kolejny, korzystając
z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, zorganizowali projekt wymiany młodzieży polskiej
i czeskiej. Po poprzednich edycjach „Poznaj swojego sąsiada”, „Poznawanie nie zna granic” i „Kultura łączy narody” nadszedł czas na projekt sportowy. Zakłada on dwa 3 – dniowe spotkania młodzieży  - w Polsce i w Czechach oraz bogaty program sportowo – rekreacyjny.

W pierwszy weekend października w Zespole Szkół Z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu gościć będziemy 20 uczniów i 2 nauczycieli z zespołu Základní škola a Mateřská škola Nový Hradec Králové, dla których przygotowano bogaty program rozgrywek sportowych, m.in. turniej unihokeja i zawody lekkoatletyczne oraz szereg atrakcji: wieczór integracyjny, pobyt w Aquaparku i w Stadzie Książ.

Realizacja wymian szkolnych młodzieży z obu miast jest możliwa dzięki dofinansowaniu, które Gmina Wałbrzych uzyskała ze środków Unii Europejskiej, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.

baner EWT mikro