PACZUSZKA DLA MALUSZKA
Logo szkoly

PACZUSZKA DLA MALUSZKA

IMAG0457

Tegoroczna edycja „Paczuszki dla Maluszka”, czyli cyklicznej akcji pomocy dzieciom z Domu Małego Dziecka organizowanej przez Wolontariat PSPzOI nr 26, okazała się niezwykle udana, a to z powodu pozyskania niezwykle życzliwych sponsorów, dzięki którym udało się zakupić towary za rekordową sumę.

Zawsze staramy się zarobić jak najwięcej pieniędzy podczas akcji charytatywnych organizowanych w naszej szkole. Tym razem wypracowaliśmy 500 złotych! Ale „prawdziwe” pieniądze zawdzięczamy sponsorom. Życzliwi przedsiębiorcy, którym nieobojętny jest los podopiecznych DMDz, ofiarowali 1300 zł, dzięki którym możliwy był zakup produktów potrzebnych maluchom, miedzy innymi 26. kompletów pościeli wraz z prześcieradłami, 6. paczek pieluch jednorazowych, 3. dużych paczek pieluch bawełnianych i tetrowych, 2. dużych proszków do prania, 4. kocyków czy 8. paczek chusteczek nawilżanych i wielu innych produktów. Wszystkich tych zakupów dokonaliśmy po konsultacji z pracownikami DMDz, którzy najlepiej wiedzą, co w danej chwili jest im potrzebne. Jednak nie tylko o pomoc rzeczową tu chodzi. Najbardziej cieszy zainteresowanie, z jakim młodzi ludzie podchodzą do naszej akcji. Z roku na rok jest coraz więcej chętnych na te wyjazdy. W tym roku przywieźliśmy do DMDz aż 16 wolontariuszy, którzy wspaniale zajmowali się dzieciakami, bawili z nimi, spędzali czas. Ich zaangażowanie, ich chęć niesienia pomocy to dla nas powód do dumy i źródło prawdziwej satysfakcji. Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji „Paczuszki dla maluszka” i w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej powodzenia, serdecznie dziękujemy!

opiek. Joanna Madejczyk, Marzena Hrycek 

media:

http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,22838

http://walbrzychfakty.pl/artykul/34192/mali_dla_jeszcze_mniejszych.html

http://www.daminfo.pl/component/k2/item/4675-akcja-mlodziezy-z-psp-nr-26-dla-domu-malego-dziecka

http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/galeria/psp-nr-26-wspiera-dom-malego-dziecka-w-walbrzychu,2177353,t,id.html#4b9b72a3a86d676d,1,3,12

IMAG0500 IMAG0442ag 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis