Pola Nadziei
Logo szkoly

Pola Nadziei

zdj001 

Dnia 8 października 2012 roku dziewięcioro wolontariuszy Klubu Ośmiu, działającego przy SP nr 26, wraz z opiekunkami - paniami Joanną Madejczyk i Marzeną Hrycek - wzięło udział w akcji pod nazwą Pola Nadziei, którą corocznie organizuje wałbrzyskie hospicjum. W chłodne południe, zaopatrzeni w dorodne cebulki żonkili, udaliśmy się na Piaskową Górę, by tam, w hospicyjnym ogrodzie, razem z innymi młodymi ludźmi zasadzić żonkile, kwiaty symbolizujące nadzieję. Na miejscu gorąco przywitała nas dyrekcja hospicjum. Wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości i piosenek odśpiewanych przez najmłodszych wolontariuszy z przedszkola. W końcu przystąpiliśmy do sadzenia. I choć mięliśmy z tym pewne problemy, jednak ostatecznie udało nam się posadzić wszystkie nasze cebulki. Mamy nadzieję, że wiosną wyrosną z nich piękne żonkile, które staną się widocznym znakiem tego, że hospicjum to też życie.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis