W DAWNEJ HALI WAŁBRZYSKIEGO OSIRU
Logo szkoly

W DAWNEJ HALI WAŁBRZYSKIEGO OSIRU

20160309 123211 2 640x480

W dawnej Hali Wałbrzyskiego OSiR’u, która aktualnie nosi nazwę Wałbrzyskich Mistrzów Sportu zostały rozegrane mistrzostwa Wałbrzycha szkół podstawowych w piłce ręcznej chłopców.

Obrońcami tytułu była nasza szkoła która w poprzednim roku szkolnym zajęła pierwsze miejsce ale tym razem w roli zdecydowanego faworyta, występowała szkoła podstawowa nr 28.

W dotychczas rozegranych zawodach szkolnych w piłce nożnej, koszykówce jak i w lekkoatletyce zdecydowane zwycięstwa odnosili reprezentanci SP 28. Już w pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z SP 28 remisując ten mecz 4:4 i wygrywając kolejny z SP nr 5 5:2 awansowaliśmy do półfinału w którym zmierzyliśmy się z SP nr 37.

Po spokojnym przebiegu spotkania wygraliśmy 5:2 i awansowaliśmy do finału, w którym ponownie zmierzyliśmy się z SP 28.

Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2 ale w drugiej części spotkania nasi reprezentanci stoczyli prawdziwą bitwę wygrywając ostatecznie 3:2 i broniąc tytułu mistrza Wałbrzycha z poprzedniego roku szkolnego.

Zwycięski skład:

Szymon Weirauch, Leon Furmaniak, Paweł Szpankowski, Jakub Bucholc, Krystian Raś, Jakub Filipiak, Maciej Czornij, Jakub Gajewski, Szymon Molak, Oskar Leśniowski, Szymon Bartoszuk.

Opiekun: Marek Figurski.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis