BASZTA O KROK OD NARODOWEGO
Logo szkoly

Baszta o krok od Narodowego.

Na jesieni 2015 roku zostały rozegrane eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

zdjcie tymbark

Świetnie w tych rozgrywkach wypadły drużyny wywodzące się z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu: SP nr 26 w U-12 i UKS Baszta w U-8 i U-10 zostając mistrzami powiatu wałbrzyskiego w swoich kategoriach. Finały dolnośląskie tradycyjnie zostały rozegrane na stadionie OSiR w Świdnicy w miesiącu kwietniu. W kategorii U-10 zespół UKS Baszta Wałbrzych po pokonaniu w grupie drużyn z Legnicy, Kiełczowa i Pęgowa awansowała do ćwierćfinału gdzie wygrywając z Miliczem zapewniła sobie awans do półfinału. Na tym etapie rozgrywek kolejnym rywalem była drużyna z Lubina po pokonaniu, której dotarliśmy do finału imprezy w którym niestety po emocjonującym pojedynku ulegliśmy zespołowi z Jeleniej Góry. Z jednej strony to duży sukces zajmując w gronie 27 mistrzów powiatowych z całego terenu Dolnego Śląska drugie miejsce, a z drugiej pozostaje uczucie niedosytu gdyż zwycięzca tego finału w maju będzie uczestnikiem turnieju finałowego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

jaroszewski1

Kolejnego dnia swoje finały rozgrywała ekipa UKS Baszta Wałbrzych w kategorii U-8 zajmując trzecie miejsce. W grupie eliminacyjnej wygraliśmy z Miliczem, Wojborzem i Lubinem. W ćwierćfinale pokonaliśmy szkołę z Wrocławia. Jedyną porażkę zaliczyliśmy w półfinale ze zwycięzcą całego turnieju Gryfa Świdnica. W spotkaniu o trzecie miejsce wygraliśmy z ekipą Bielawianki Bielawa. Ta kategoria wiekowa kończyła swoje rozgrywki na etapie Dolnego Śląska.
Tradycyjnie jak na wielu turniejach zawodnicy UKS Baszta zdobyli nagrody indywidualne: w kategorii U-10 Adam Czornij został królem strzelców a w kategorii U-8 Jakub Jaroszewski został wybrany najlepszym brakarzem a Mikołaj Kaźmierski królem strzelców dolnośląskiego Pucharu Tymbarka.