PIŁKARSKIE ŻNIWA BASZTY
Logo szkoly

PIŁKARSKIE ŻNIWA BASZTY

zdjcie deichman

Okres miesięcy maj, czerwiec, to jest wysyp turniejów piłkarskich w dziecięcej piłce nożnej. Począwszy od finałów dolnośląskich Tymbark Cup poprzez turnieje OZPN Wałbrzych o Puchar Żaka, Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej, Deichmann CUP i rozgrywki terenowej ligi młodzików.

 

W tych wszystkich zawodach uczestniczyli bądź w dalszym ciągu biorą udział zawodnicy UKS Baszta Wałbrzych i to ze sporymi sukcesami. We wszystkie majowe i czerwcowe weekendy odbywały się eliminacje Deichmann Cup. Po rozegraniu spotkań kwalifikacyjnych do rundy play-off drużyny UKS Baszta Wałbrzych występujące w tych rozgrywkach jako Urugwaj przystąpiły odpowiednio U-11 i U-9 z pierwszego i drugiego miejsca. Zespół Urugwaju U-11 w fazie play-off w pierwszym spotkaniu zmierzył się z Francją ( Orlik Kłodzko ). Urugwaj przystąpił do tego meczu z pozycji faworyta i szybko zdobyta bramka to potwierdzała. Jednak młodych zawodników usztywniła świadomość, że to spotkanie decyduje o ich awansie do kolejnych rund. Po fantastycznym uderzeniu zawodnika Francji z dalszej odległości spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1 i doszło do serii rzutów karnych w których zdecydowanie lepszy był Urugwaj wygrywając 3:1. Kolejne spotkania, to pojedynek z Jamajką w którym pod kontrolą Baszta wygrała 3:1 i nadszedł finał w którym zmierzyliśmy się z drugim zespołem eliminacji - Hiszpanią ( Górnik Nowe Miasto ). Tym razem po w miarę spokojnym przebiegu pojedynku Urugwaj wygrał 3:0. Trzeba dodać, że najlepszą sytuacją Hiszpanów był rzut karny w końcówce meczu wyraźnie przestrzelony. Urugwaj U-9 zajął ostatecznie czwarte miejsce. Klamrą spinającą występy Urugwaju U-11 i U-9 były tytuły strzelców dla Bartosz Brzuzego z 21 bramkami ( Urugwaj U-11 ) i Natana Dudka z 56 bramkami ( Urugwaj U-9 ). Trzeba podkreślić, że Baszta po raz trzeci uczestniczy w finale krajowym Finał Finałów Deichmann CUP, ale dotychczas były to awanse dzięki tzw. dzikiej karcie. Tym razem wygraliśmy Finał Regionalny a z dzikiej karty skorzystali nasi finałowi rywale czyli ekipa Nowego Miasta.

Skład Urugwaju U-11:

Krzysztof Jowik, Tymoteusz Śliwakowski, Bartosz Michalkiewicz, Adam Czornij, Paweł Jaworek ,Bartosz Brzuzy, Szymon Marczuk, Mateusz Sławiński, Radosław Juś, Oskar Sudora,

resized 20170610 142527

 

Skład Urugwaju U-9:

Jakub Jaroszewski, Dawid Szczepański, Natan Dudek, Mikołaj Kazimierski, Bartłomiej Pawłowski, Filip Michalski, Tomasz Lisowski, Jakub Borzęcki, Filip Michalski, Jarosław Moszowski.

Trener obu ekip Marek Figurski

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis