BASZTA MOCNA W HALI

BASZTA MOCNA W HALI

rocznik 2004

Sekcja piłkarska UKS Baszta Wałbrzych liczy już 19 lat. Przez ten okres przewinęło się przez Uczniowski Klub wiele pokoleń młodych piłkarzy. Były lata tłuste i chude, ale wspólnym mianownikiem dla tych młodych piłkarzy były liczne sukcesy w piłkarskich turniejach halowych.

Aktualni reprezentanci UKS Baszta Wałbrzych świetnie się spisali w turnieju o Puchar Prezesa Noworudzkich Usług Komunalnych, który miał rangę turnieju międzynarodowego. W sobotę 10 grudnia w hali w Słupcu wystąpiło 8 drużyn, w tym Slovan Bromov nasi sąsiedzi zza południowej granicy. W grupie eliminacyjnej nasi zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty:
Baszta Wałbrzych – Hutnik Szczytna 2:0
Baszta Wałbrzych – Nysa Kłodzko 3:0
Baszta Wałbrzych – Piast Nowa Ruda 2:1
Półfinał:
Baszta Wałbrzych – Orzeł Ząbkowice 0:0, karne 2:1
Finał:
Baszta Wałbrzych – Piast Nowa Ruda 1:0

Końcowa klasyfikacja turnieju młodzików rocznika 2004
1. Baszta Wałbrzych
2. Piast Nowa Ruda
3. Orzeł Ząbkowice
4. Orlik Kłodzko
5. Slovan Bromov
6. Nysa Kłodzko
7. Górnik Wałbrzych
8. Hutnik Szczytna
Najlepszy zawodnik turnieju: Oktawian Greiner UKS Baszta Wałbrzych
Król strzelców turnieju: Adam Czornij UKS Baszta Wałbrzych.
Skład Baszty:
Marcin Bikowski, Igor Dwornik, Oktawian Greiner, Szymon Marczuk, Adam Czornij, Tymoteusz Śliwakowski, Mateusz Sławiński, Oktawian Koniec, Krzysztof Berezowski, Bartosz Brzuzy.
Trener: Marek Figurski.