Lekkoatletyka dla każdego

Lekkoatletyka dla każdego

Zawody wojewódzkie Lekkoatletyka dla każdego
       W sobotę, 14.11.2015, na hali lekkoatletycznej w Wałbrzychu, odbyły się finały wojewódzkie w lekkiej atletyce. Każde miasto mogło wystawić po jednym zawodniku i zawodniczce z klas IV – VI SP oraz I – III Gimnazjum w biegu na 500m oraz w czwórboju. Na czwórbój składały się: bieg na 60m i 200m, skok w dal, rzut piłką lekarską. Naszą szkołę reprezentowało 9-ciu sportowców. Startowali bardzo dobrze, zdobyli 8 medali.

Wyniki zawodów:
 Czwórbój

Ada Polerowicz – I miejsce
Martyna Baryła – II miejsce
Szymon Molak – III miejsce
Agata Zienkowicz – IV miejsce
Jakub Kanik – VIII miejsce
Szymon Marczuk – XI miejsce (Szymon startował z dziećmi o rok starszymi i wypadł najlepiej w swojej kategorii wiekowej)

Bieg na 500m:
Aleksandra Nachman – IV miejsce
Michał Nogawka – IV miejsce
Piotr Kieroń – X miejsce

Warto podkreślić, że w kategorii szkół podstawowych startowało po 22 – 35 zawodników w każdej grupie.

Teraz czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie składu na finały krajowe w Toruniu. Największą szansę na start mają Ada Polerowicz i Martyna Baryła.

Hanna Kotynia

ag