EVENT MIĘDZYSZKOLNY - LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO
Logo szkoly

EVENT MIĘDZYSZKOLNY - LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

event międzyszkolny LDK 1

Aż 404 dzieci z 9-ciu wałbrzyskich szkół wystartowało w Evencie międzyszkolnym w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Każda szkoła wystawiła dwie dwudziestoosobowe drużyny z klas II i III.

Dzieci startowały w 10-ciu konkurencjach sprawnościowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się: bieg przez płotki, rzuty piankowym oszczepem, rzuty woreczkami do celu, skoki przez drabinkę. Najwięcej kłopotu sprawił krzyżak. Sprzęt używany podczas zawodów szkoły otrzymały z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Ministerstwa Sportu i Turystyki . Podczas zawodów dzieciom kibicowała liczna grupa rodziców, a sędziami byli uczniowie wolontariusze z Gimnazjum nr 9. Po podsumowaniu wyników okazało się, że w kategorii klas II , nasza IIc zajęłą I miejsce, a IIIc – VI miejsce. wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a drużyna z PSP 26 (klasa IIc) otrzymała dodatkowo bilety wstępu na basen.
Hanna Kotynia

ag

event LDK 8 event LDK 9 event LDK reprezentacja SP 26 kl.III

event reprezentacja SP 26 kl.IIc

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis