Klasy I-III Gimnazjum
Logo szkoly

Samorząd I-III Gimnazjum

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

PS 4

W piątek, 8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wpaniałe święto uczciliśmy wspólnym patriotycznym śpiewaniem, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu! My, którzy żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju, bez ograniczeń korzystamy z prawa do nauki i nie musimy obawiać się spadających bomb, nawet nie wyobrażamy sobie, że mogło być inaczej. Podczas krótkiego koncertu przedstawiliśmy w skrócie naszą niełatwą drogę do wolności. 

Czytaj więcej: PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

KEN 1

Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest dla nas szczególnie ważny - to święto patronalne naszej szkoły. Tego dnia wspominamy ważne wydarzenie w historii Polski - powołanie w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski podczas uroczystej akademii w dniu 14 października 2019 r. w imieniu nas wszystkich podziękował naszym Nauczycielom, Wychowawcom, wszystkim Pracownikom szkoły, a także naszym Rodzicom za przekazywaną wiedzę i wartości, za dobre słowo, serce i trud wkładane w nasze wychowanie.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY!

SS1

"Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!" to hasło tegorocznej akcji Sprzątanie Świata, która odbyła się 20 września 2019 r. Ekipa młodych ekologów po raz kolejny wyruszyła na ulice naszego osiedla, aby zachęcić mieszkańców do większej dbałości o wspólne dobro, jakim jest otaczająca nas przyroda. Uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w sprzątaniu lasu zorganizowanym przez Nadleśnictwo Świebodzice. Nie obyło się również bez ogniska i kiełbasek:)

Czytaj więcej: NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY!

WYBIERAMY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

IMG 20191011 090607

Drugi tydzień października to w naszej szkole prawdziwe święto demokracji. Podczas gdy nasi rodzice wybierali swoich przedstawicieli do Parlamentu Rzeczpospolitej, my wybieraliśmy nasz Samorząd, jeden z czterech Organów Szkoły, obok Dyrektora Szkoły, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców. To on reprezentuje całą społeczność uczniowską i organizuje życie szkoły. Wybory do Zarządu SU odbyły się w piątek, 11 października 2019 r.

Czytaj więcej: WYBIERAMY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis