ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - CO NAS, POLAKÓW, ŁĄCZY?

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - CO NAS, POLAKÓW, ŁĄCZY?

logo -Szkoła do Hymnu

W tym roku świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z wiadomych względów nie było możliwe w tradycyjnej formule, ale znaleźliśmy na to inny sposób!

We wtorek, 10 listopada, o godz. 11.11 w łączności wirtualnej odśpiewaliśmy uroczyście nasz hymn państwowy. Wspólnie z nauczycielami zastanawialiśmy się, co nas, Polaków, łączy. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy czujemy, że jako społeczeństwo jesteśmy mocno podzieleni. Świadomość tego, co nas łączy, z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze wzajemne relacje, a są one podstawą rozwoju naszej Ojczyzny, o której wolność nasi przodkowie toczyli bój przez wiele lat. Zróbmy wszystko, aby tego nie zaprzepaścić!

Wyniki naszych przemyśleń prezentujemy poniżej:

medale

Z okazji święta nasi Opiekunowie przygotowali również quiz okolicznościowy, który rozwiązywaliśmy indywidualnie lub razem z klasą na godzinie wychowawczej, a także konkurs fotograficzny pt. 11 zdjęć dla Niepodległej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zdjęcie Kamila z klasy 6c, który sfotografował swoje dotychczas zdobyte w Biegu Niepodległości medale. Z powodu pandemii tegoroczne biegi zostały odwołane. Kamilowi gratulujemy dotychczasowych trofeów i życzymy kolejnych sukcesów!

Kamil - medale