Badanie wzroku
Logo szkoly

Badanie wzroku

Ostatnio sprawdzaliśmy czy nasze pierwszaki mają sokoli wzrok. Właściwie to Pani Pielęgniarka wykonała przesiewowe badania wzroku naszych milusińskich. Dzieci uważnie słuchały poleceń i z dużym przejęciem uczestniczyły w badaniach. Uczniowie odczytywali z tablicy znaki wskazywane przez panią pielęgniarkę. No i większość robiła to doskonale. Zdarzała się jednak niepewność i mimo wytężonego wzroku niektóre dzieci błędnie odczytywały symbole. To był znak dla rodziców, że trzeba pójść do okulisty dokładnie zbadać wzrok. Rodzice podeszli do problemu bardzo poważnie i nie bagatelizowali spostrzeżeń i sugestii pani pielęgniarki. I bardzo dobrze, bo wzrok musi służyć wiele lat i nie wolno niczego zaniedbać.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis