PODSUMOWANIE "ŚWIATA BEZ BARIER"

PODSUMOWANIE "ŚWIATA BEZ BARIER"

Podsumowanie XV i już ostatniego Ogólnopolskiego Konkursu Świat bez barier pod hasłem „Jeszcze w zielone gramy…” za nami. Odbyło się w dniach 23-25 maja 2019 roku.
Przez trzy dni z naszymi WYJĄTKOWYMI GOŚĆMI -laureatami konkursu i ich opiekunami, którzy przyjechali do nas z różnych rejonów Polski, zwiedziliśmy Starą Kopalnię - Centrum Nauki i Sztuki, Zamek Książ w Wałbrzychu i Schronisko w Andrzejówce.
Uroczyste podsumowanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, na którym pojawili się laureaci i wyróżnieni z opiekunami artystycznymi i ich rodzice oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz miasta.
Imprezę uświetnił wspaniały występ chóru szkolnego pod kierunkiem Pawła Golczaka.
Wystawa prac zachwyciła wszystkich zaproszonych gości, a dyplomy i nagrody sprawiły radość i małym i dużym.
Podczas uroczystości przyznane zostały GWIAZDY SZERYFA PRAW DZIECKA przyznane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka w ramach projektu UNICEF „Szkoła z prawami dziecka”.
W oparciu o zdobytą wiedzę czym są prawa dziecka, a także po dogłębnej analizie i dyskusji młodzież wybrała najbardziej zaangażowanych przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy w swej codziennej pracy poświęcają się walce o zagwarantowanie dzieciom ich praw.
Miło nam poinformować, że uczniowie nominowali do tytułu "Szeryfa Praw Dziecka”
Panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej;
Panią Magdalenę Woch - Kierownika działu Turystyki i Kultury Zamku Książ;
Panią Małgorzatę Wiłkomirską – Radną Rady Miejskiej, przewodniczącą działu Edukacji i Kultury Rady Miasta Wałbrzycha;
Panią Agnieszkę Owcarz – Przewodniczącą Rady Rodziców;
Pana Jerzego Warchoła – dziadka ucznia, który bezinteresownie wspiera talenty młodych sportowców.
Dziękujemy wolontariuszkom, naszym uczennicom i absolwentkom- Rokasanie Korobczuk, Alicji Bebel, Adzie Pacołcie, Agacie Zienkowicz, Nikoli Łuczak, Kindze Kuśtak, Oli Gołdyn, Alicji Lichorobiec za trzy dni wspólnej pracy i zabawy. Było cudownie!
Dziękujemy sponsorom - Prezesowi Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robertowi Jagle, kierownictwu Starej Kopalni Wałbrzych i Zamku Książ w Wałbrzychu.
1 czerwca 2019 roku, podczas Festynu Rodzinnego w naszej szkole zostały zlicytowane prace z zeszłorocznej edycji naszego konkursu na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Uzyskaliśmy kwotę w wysokości 1125 złotych, którą przekażemy do hospicjum.

Naszym utalentowanym laureatom i ich opiekunom szczególne podziękowania. To właśnie Wy przez 15 lat byliście dla nas inspiracją i motorem działań! To dzięki Wam nasze wałbrzyskie hospicjum corocznie jest wspierane. Dziękujemy i uśmiechamy się do Was słonecznie.
Organizatorzy:
Ewa Maduch i Edyta Borczyk
oraz Iwona Wawrzyniak i Tomasz Oracz

PS Zdjęcia z naszytego wspólnego spotkania można zobaczyć na https://www.facebook.com/swiatbezbarier/