Chór "Gaudeo"
Logo szkoly

Chór "Gaudeo"

UCZNIOWIE ŚPIEWALI HYMN

P1070799

Dnia 27.05.2017 r. na stadionie na Białym Kamieniu odbyło się bicie rekordu Polski w zaśpiewaniu hymnu narodowego. Uczniowie naszego gimnazjum stanowili najliczniejszą i najbardziej wyróżniającą się grupę 130 osób w mundurkach z logo szkoły. Tak liczną reprezentacją opiekowała się p.Agnieszka Skirucha. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wzięcie udziału w tak podniosłym wydarzeniu. „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał wyjątkowo.
Opiekun A. Skirucha, red. A.N.

ag

Czytaj więcej: UCZNIOWIE ŚPIEWALI HYMN

BÓG SIĘ RODZI, MOC TRUCHLEJE...

20161220 170721
 
 
Tak, tak. To znak, że Święta są już bardzo blisko. Przypomnieli nam wszystkim o tym, chór GAUDEO i uczniowie klasy IIa gimnazjum, którzy we wtorek, 20.12. o godzinie 17 zaprezentowali piękny, wzruszający, nastrajający świątecznie wieczór poetycko-muzyczny.
Kolędy, "Dzisiaj w Betlejem", "Lulajże Jezuniu", piosenki, "Biały śnieg i Ty", "Piosenka dla nieobecnych", wiersze Leopolda Staffa czy ks. Jana Twardowskiego w szczególny sposób zabrzmiały w tym magicznym czasie.
Gości nie zabrakło. Przy zapalonych świecach i cudownych dźwiękach wszyscy tworzyliśmy coś wyjątkowego. I nie ma w tym żadnej przesady. Dziękujemy  za to, co mogliśmy zobaczyć, usłyszeć i przeżyć.
 
Wszystkim Rodzicom życzymy wesołych, spokojnych, przepełnionych miłością Świąt Bożego Narodzenia.
 
Uczniowie gimnazjum i organiaztorki spotkania, Agnieszka Skirucha i Anna Nahorecka
 

Czytaj więcej: BÓG SIĘ RODZI, MOC TRUCHLEJE...

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI -„ŻYWA LEKCJA HISTORII”

Apel 1

W poniedziałek, tj. 14 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 98 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W czasie uroczystości uczniowie szkoły podstawowej recytowali podniosłe patriotyczne wiersze, przeplatane wystąpieniami naszych wspaniałych chórzystów, z ust których pobrzmiewały chwytające za serce piękne patriotyczne pieśni.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI -„ŻYWA LEKCJA HISTORII”

MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY PIEŚNIĄ NIESIONA

MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY PIEŚNIĄ NIESIONA

10 listopada 2016 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej o raz Poezji Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentował chór Gaudeo przygotowany przez p. Agnieszkę Skiruchę. Gimnazjaliści wyśpiewali III i tym samym stanęli na podium. Komisję konkursową i zaproszonych gości zachwycił utwór pt. „ Piechota”. Opiekunowi koleżankom i kolegom serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca. A.N.

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis