Welcome to the machine
Logo szkoly

Welcome to the machine

 Po spektakularnym sukcesie „Maciusia”, jak nazywamy potocznie trzykrotnie w tym roku nagradzany spektakl grupy teatralnej „Bez komentarza”, doznaliśmy na pożegnanie tegorocznych absolwentów kolejnego objawienia – sztuki równie zaskakującej, szokującej, lecz jakże „innej” od wszystkich. Okazała się nią etiuda w wykonaniu klasy III E – „Oto człowiek”.

 Wkroczył na scenę bez pardonu, przy dźwiękach "Floydów” i pozostał tam - psychodeliczny, zakręcony, niemy. Oto on - człowiek ogarnięty niepohamowaną pokusą, potrzebą nabywania i żądzą posiadania dóbr doczesnych, zatracony w świecie marketingowych manipulacji, prowadzących do zachowań nieprzemyślanych, kompulsywnych, dysfunkcjonalnych…

 Oto człowiek - pogrążony w wewnętrznym stresie, sfrustrowany, niedowartościowany, uciekający przed szarą, przygnebiającą rzeczywistością ku niebotycznemu zadowoleniu w świecie sklepów, marketów i galerii handlowych.

 Oto człowiek i jego wartości: bonusy, promocje, wyprzedaże, gratisy, punkty playback…

 Oto człowiek niespełnionych cen i wymarzonych produktów, bezduszna maszyna, robot, technologiczny geek, człowiek – sam sobie, nie – innym.

 Oto człowiek - utrata samokontroli i przebłyski myślenia zdroworozsądkowego. I przesłanie – modlitwa do Najwyższego Sprawcy, i wołanie: „By człowiek był zawsze człowiekiem”. JAKIM???

 Choć „Maciuś” w obsadzie Piotra Kiliszczyka okazał się bezspornym hitem i powalił wszystkich na kolana, a Pani A. wykazała się jakże przemyślaną interpretacją „Króla Maciusia I.” i przedstawieniem kwestii Holokaustu, to i tu, w „Człowieku” nie zabrakło mocnych akcentów i dynamicznych, elektryzujących wrażeń skłaniajacych do refleksji nad samym sobą i hierarchią własnych wartości...

 Oto człowiek… A Ty? Jakim jesteś człowiekiem, czy może bezduszną maszyną…? (UW)

Oto video z przedstawienia: https://www.youtube.com/audio?v=9-dbUxO01eg 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis