GRUPA BEZ KOMENTARZA W TEATRZE ZDROJOWYM
Logo szkoly

GRUPA BEZ KOMENTARZA W TEATRZE ZDROJOWYM

334389 0   6228 7370656bZapraszamy na spektakl grupy teatralnej Bez Komentarza, który odbędzie się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju w piątek– 20 stycznia o godz.18.00.

Spektakl grupy teatralnej Bez Komentarza, w którym On wkracza na scenę bez pardonu, przy dźwiękach Floydów i pozostaje tam - psychodeliczny, zakręcony, niemy.
On - ogarnięty niepohamowaną pokusą, potrzebą nabywania i żądzą posiadania dóbr doczesnych, zatracony w świecie marketingowych manipulacji, prowadzących do nieprzemyślanych zachowań, kompulsywnych,
dysfunkcjonalnych.
On - pogrążony w wewnętrznym stresie, sfrustrowany, niedowartościowany, uciekający przed szarą, przygnębiającą rzeczywistością ku niebotycznemu zadowoleniu w świecie sklepów, marketów i galerii handlowych.

On i Jego wartości: bonusy, promocje, wyprzedaże, gratisy, punkty. Człowiek niespełnionych cen i wymarzonych produktów, bezduszna maszyna, robot, technologiczny geek, sam - Sobie, nie innym. Oto Człowiek XXI wieku.

Spektakl "A jedyna broń ... to liczba" powstał we współpracy z Poradnią Profilaktyczno- Konsultacyjną Monar w Wałbrzychu. Młodzież wzięła udział w programie "Historia Kształtuje Teraźniejszość", w związku z tym odwiedziła miejsca związane z historią naszego regionu - Osówkę, Zamek Książ oraz Muzeum Gross- Rosen. Na podstawie wspomnień świadków, literatury i wiedzy zdobytej podczas wyjazdów, grupa teatralna Bez Komentarza z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi pod kierunkiem Sylwii Aftyki-Łody stworzyła spektakl, w którym uczniowie z perspektywy więźniów ukazują okrutną rzeczywistość niemieckich obozów koncentracyjnych.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis