25-LECIE SYTEMU WSPARCIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo szkoly

25-LECIE SYTEMU WSPARCIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25-lecie systemu wsparcia osób niepełnosprawnychW piątek, 9 grudnia 2016 r., w Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się konferencja z okazji jubileuszu 25-lecia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli dr hab. Piotr Jurek, prof. nadzw., rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, dr n. med. Roman Szełemej, prezydent Miasta Wałbrzych oraz dr inż. Ryszard Janas, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu.

Podczas uroczystości uhonorowano osoby, organizacje, instytucje, które swoimi pomysłami, działaniem, aktywnością wyznaczają nowe kierunki w rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Miło nam poinformować, że dyplom uznania otrzymała dyrektor szkoły Bożena Kruszyńska. Podczas konferencji mogliśmy posłuchać wystąpień poświęconych problematyce niepełnosprawności. Głos zabrali również uczniowie naszej szkoły: Nikola Dwornik i Mateusz Marczak, przygotowani przez Iwonę Wawrzyniak, którzy zaprezentowali fragmenty utworów literackich z Ogólnopolskiego Konkursu Świat bez barier. 

 

W czasie przerwy można było podziwiać wystawę prac z ogólnopolskiego konkursu plastyczno– literackiego Świat bez barier przygotowaną przez Ewę Maduch, a organizatorem której jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Stowarzyszenie Bez Barier. To już druga prezentacja prac laureatów i uczestników konkursu. Wcześniej eksponowana była w Urzędzie Miejskim.
*9 maja 1991 r. Sejm uchwalił ustawę o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Był to pierwszy akt prawny regulujący w Polsce w sposób kompleksowy sytuację prawną osób niepełnosprawnych. Obecnie obowiązuje ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o zatrudnieniu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, która z dniem 1 stycznia 1998 r. zastąpiła ustawę z 1991 r. IW

 

https://www.facebook.com/pg/pg9wolontariat/posts/?ref=page_internal 

ag

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis