TURNIEJ INTEGRACYJNY 2016
Logo szkoly

TURNIEJ INTEGRACYJNY 2016

20161208 092426

"Pokonaj swoje obawy i dziel się sobą z innymi” pod takim hasłem odbywa się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi coroczny Turniej Integracyjny, będący kolejnym etapem na drodze integracji uczniów w pełni sprawnych i tych, których los nie obdarzył na równi z innymi zdrowiem i sprawnością fizyczną. Jego celem jest kształtowanie postaw nacechowanych otwartością, empatią, akceptacją i tolerancją, uwrażliwianie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka w społeczeństwie, w którym każdy z nas jest inny, lecz posiada takie same prawa i obowiązki i uświadamianie jej, że również osoby z niepełnosprawnościami mogą być wyjątkowe z uwagi na swoje talenty, umiejętność dzielenia się sobą z innymi i wspierania ich w potrzebie.

Dzień po udanej premierze Turnieju Integracyjnego w szkole podstawowej, który miał miejsce 7 grudnia 2016 roku, odbyła się podobna impreza będąca wieloletnią tradycją szkoły realizowaną dotychczas w czerwcu tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Tym razem organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić turniej w ramach corocznych obchodów Dni Integracji. W turnieju uczestniczyli uczniowie I i II klas gimnazjum. Poszczególne zespoły klasowe wspólnie z wychowawcami przygotowali gry i zabawy integrujące nie tylko uczniów każdej klasy z osobna, ale całej społeczności uczniowskiej.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy muzyczno – taneczne, w których chętnie uczestniczyli wszyscy obecni uczniowie. Szczególnym punktem programu była prezentacja talentów.

Wybitnym okazał się występ Ali Kowalskiej z klasy II B, która w znanym utworze pop-rockowym wyśpiewała sobie gromkie oklaski publiczności i łzy wzruszenia w oczach obecnych na sali dumnych z Niej Rodziców.

Występ Ali

Po raz kolejny uczestnikom turnieju udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, porwać do wspólnej zabawy najbardziej nieśmiałych, cieszyć się byciem ze sobą i udowodnić, że „między nami żadnych barier nie ma”.

Tytuł najbardziej zintegrowanej klasy zdobyła klasa II a, której wychowawcą jest Pani Anna Nahorecka. Nagrodą dla klasy było wspólne wyjście do pizzerii.

Imprezę z wielkim zaangażowaniem poprowadzili gimnazjaliści z klasy III a, Ala Lichorobiec i Daniel Konsewicz

(UW)

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis