Aktualności
Logo szkoly

Aktualności

Uczniowie z Freiberga z kolejną wizytą w Wałbrzychu

img 20180929 160644

Od roku 2003 nasza szkoła realizuje wspólne projekty z miastem partnerskim Freiberg, organizując nie tylko spotkania ze szkołami partnerskimi (najpierw Albert - Schweizer - Schule, obecnie OS "Clara Zetkin"), lecz również zielone szkoły, turnieje szachowe i pływackie, Dni Żydowskie, warsztaty fotograficzne, spotkania dyrektorów i pedagogów. Każdy projekt/spotkanie owocuje wymiernymi korzyściami dla obu stron: uczniowie poznają realia życia szkolnego swoich partnerów i formy spędzania przez nich czasu wolnego, nauczyciele wymieniają się swoimi doświadczeniami w pracy pedagogów i opiekunów realizowanych przez siebie projektów. Wspólna zabawa bardzo zbliża i młodzież i dorosłych, a wycieczki i wspólne zajęcia dydaktyczne pozwalają na poznawanie kraju partnera i panujących w nim realiów społecznych. Spotkania te finansują urzędy miast Freiberga i Wałbrzycha oraz Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży ze środków przekazanych przez rządy Polski i Niemiec.

1368520705 logo pnwm dopisek poziom cmyk

Czytaj więcej: Uczniowie z Freiberga z kolejną wizytą w Wałbrzychu

JESTEŚMY SZKOŁĄ MŁODYCH PATRIOTÓW

SZKOŁa MŁODYCH PATRIOTÓW


Nowy rok szkolny przywitał nas kolejnym certyfikatem, o który walczyliśmy w poprzednim roku szkolnym. Wzięliśmy udział w projekcie, który zawierał w sobie wiele aspektów patriotycznych.

Czytaj więcej: JESTEŚMY SZKOŁĄ MŁODYCH PATRIOTÓW

NARODOWE CZYTANIE 2018

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Prezydencką Parę - Narodowe Czytanie 2018. W tym roku utworem wybranym jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, przygotowane przez uczniów fragmenty były czytane na lekcjach języka polskiego. ag

IMG 20180907 095700

SZKOLNE KLUBY SPORTOWE

W naszej szkole realizujemy projekt o nazwie Szkolne Kluby Sportowe. Są to zajęcia ruchowe które prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. Zajęcia są podzielone na grupy wiekowe. Udział w nich jest bezpłatny.

Klasy 1 SP - Anna Kotek

Klasy 3-4 SP- Natalia Urbacka

Klasy 5 SP-Magdalena Leńska

15198917811000 banerek-www-sks28-02

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis