DFN 2015 - "Magia, czy nauka?".

DFN 2015 - "Magia, czy nauka?".

fota

W ramach XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2015 ”Światło nauki” 13 października 2015r. w ZSzOI w Wałbrzychu odbył się pokaz „Magia, czy nauka?”.

W pokazie udział wzięli uczniowie klas drugich ze szkoły podstawowej nr 21 w Wałbrzychu.

Celem pokazu było wzbudzenie i rozwijanie zainteresowań najmłodszych naukami przyrodniczymi.

Pokaz przygotowali uczniowie gimnazjum z koła fizycznego działającego w naszej szkole wraz z opiekunami - p. Agnieszką Gancarz i p. Tomaszem Oraczem.

W czasie pokazu były wykonywane eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii z krótkim komentarzem do obserwowanych doświadczeń. Odbyła się również część warsztatowa, podczas której dzieci z pomocą wróżek wykonywały doświadczenia., które później mogą wykonać samodzielnie w domu.

Zajęcia były okazją aby pokazać dzieciom, że nauka jest nie tylko ciekawa i zabawna, ale też potrzebna, pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Uczniowie biorący udział w projekcie:

1. Dawid Kwasiborski
  2. Klaudia Ziemniak