FESTIWAL NAUKI 2014 ROK

FESTIWAL NAUKI 2014 ROK

Od 13.10. - 22.10.2014 r. między innymi w naszej szkole odbywał się XVII Dolnośląski Festiwal Nauki 2014. W ramach festiwalu uczniowie klas VI oraz I-III gimnazjum wzięli udział w wykładach i prezentacjachmultimedialnych wykładowców z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej. Tematy były bardzo różnorodne np. „Sekrety gwiazdi wielkiego wybuchu”, „Algi – zielono złoto mórz”, „Nie wszystko złoto co się świeci...biżuteria oczami chemika” / w sumie 10 wykładów/.Edycja największego w Polsce „święta nauki” rozpoczęła się w naszej szkole  już 6.10.2014 r. prezentacją multimedialną i obserwacją nieba dokonaną przez Pana Piotra Majewskiego z Planetarium „Media” z Torunia. Festiwal w naszej szkole zakończyły warsztaty prowadzone przez Panią Sylwię Aftykę – Łodę „Teatr – moja pasja”. Nasi uczniowie uczestniczyli również w wykładzie inauguracyjnym w Auditorium Novum PWSZ im.Angelusa Silesiusa.