JESTEŚMY SZKOŁĄ MŁODYCH PATRIOTÓW

JESTEŚMY SZKOŁĄ MŁODYCH PATRIOTÓW

SZKOŁa MŁODYCH PATRIOTÓW

Nowy rok szkolny przywitał nas kolejnym certyfikatem, o który walczyliśmy w poprzednim roku szkolnym. Wzięliśmy udział w projekcie, który zawierał w sobie wiele aspektów patriotycznych.

Na terenie szkoły organizowane były konkursy historyczne, plastyczne, muzyczne. Przeprowadzonych zostało kilka konwersatoriów na temat patriotyzmu lokalnego. Uczniowie nakręcili film, w którym przeprowadzili sondaż na temat znajomości historii współczesnej naszego kraju oraz szeroko rozumianych wartości patriotycznych. Projekt ten trwał pół roku i zaangażowana w niego była cała społeczność szkolna. Koordynatorem była p. M. Zalewska.
A wszystko to po to, żeby godnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. MZ

oranizatorzy: Studium Prawa Europejskieqo, Instytut Badań nad demokracją

studium logo

Zadania konkursu „Szkoła młodych patriotów” wykonane przez naszych uczniów i nauczycieli:

1.Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
2.Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
3.Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
4.Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
5.Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
6.Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Ocenia na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
7.Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, treści kodeksu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
8.Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
9.Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Szkoła młodych patriotów”, który w okresie od 15.10.2018 r. do 15.12.2018 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

mlodychpatriotow