BRAVE KIDS - DIALOG JĘZYKIEM SZTUKI
Logo szkoly

BRAVE KIDS - DIALOG JĘZYKIEM SZTUKI

przechwytywanie.jpg

 Niezwykłe wydarzenie w ostatnich dniach przed wakacjami!

W gościnne progi naszej szkoły zawitały dziś dzieci z projektu Brave Kids, przedstawiciele różnych krajów i kultur. Młodzi reprezentanci Buriacji, Hong Kongu, Maroka, Indii i Polski zaprezentowali swoje talenty przed licznie zgromadzoną społecznością naszej szkoły.

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych. Projekt powstał z inspiracji niezwykłego człowieka, dra Akonga Tulku Rinpoche, tybetańskiego lamy, lekarza i filantropa, założyciela organizacji charytatywnej ROKPA International, która od ponad 35 lat prowadzi projekty pomocowe oraz edukacyjne, m.in. w Nepalu, tybetańskiej części Chin, Afryce Południowej, Zimbabwe, a także w Europie.

Znaczącym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności – dzieci uczestniczace w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie  odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie.

Wielkim finałem Brave Kids jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem  kultur i tradycji i symbolem pokoju, przyjaźni i głosu dzieci. Brave

Przychód ze sprzedaży biletów na wydarzenia Brave Festival. Przeciw wypędzeniom z kultury jest co roku przeznaczany na wsparcie projektów edukacyjnych prowadzonych przez ROKPA International (UW). 

Zobacz film

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis