SZKOLNY ETAP XIV KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

SZKOLNY ETAP XIV KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

konkurs 4

W piątek, 2 marca 2018 r., odbył się finał szkolnego etapu XIV Edycji Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten etap konkursu miał charakter eventu z udziałem szerokiej publiczności. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictwa Świdnica oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy wraz z nauczycielami edukacji dla bezpieczeństwa, przyrody i wychowania fizycznego utworzyli Jury Konkursowe.

konkurs 10

Młodzież miała za zadanie odpowiedzieć na pytania quizowe oparte na Założeniach Programu Edukacyjnego Konkursu oraz wykonać zadania praktyczne, związane m.in. z udzieleniem pomocy osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach życiowych, zachowaniem w lesie, w górach, nad morzem, segregowaniem odpadów, znalezieniem dziwnego pakunku w szkole, zachowaniem w przypadku ataku psa czy z szeroko rozumianą ochroną przyrody.

konkurs 5

Zmagania uczestników na bieżąco komentowali i uzupełniali ciekawostkami zaproszeni goście. Młodzież miała możliwość poznania z bliska pracy leśników i policjantów oraz zadawania pytań. Spośród uczestników konkursu Jury ostatecznie wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:

• klasy 1-3 Szkoły Podstawowej - Aleksandra Kozłowska, Maciej Dąbrowski i Maciej Kmiecik,
  • klasy 4-6 Szkoły Podstawowej - Weronika Satora, Kamila Świątek i Jagoda Kalisz
  • klasy 7 Szkoły Podstawowej i Gimnazjum - Jakub Szurmiński.

Zwycięzcy uzyskali tytuł „Mistrza Szkoły w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego 2018”. Młodzież i dzieci zostali nagrodzeni dyplomami, cennymi pozycjami książkowymi o tematyce przyrodniczej i ekologicznej oraz upominkami przekazanymi przez Nadleśnictwo Świdnica. (KM)

konkurs 2